II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Maraton Językoznawczy 2013

24 września 2013 roku we wrocławskim Instytucie Filologii Angielskiej odbyła się kolejna edycja Maratonu Językoznawczego. Maratony Językoznawcze, organizowane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, z roku na rok gromadzą coraz większą liczbę zainteresowanych uczniów. Do rozwiązania stawianych przed zawodnikami zadań niezbędna jest znajomość języka angielskiego, ale także językowa intuicja, a czasem pewna wiedza z zakresu lingwistyki czy anglistyki.

W tym roku swoich sił wypróbowało aż 69 grup ponadgimnazjalnych z Wrocławia, Opola, Kłodzka, Jeleniej Góry, Krotoszyna, Trzebnicy, Legnicy, Głogowa, Świdnicy, Bolesławca, Wałbrzycha. Wśród nich znaleźli się również uczniowie II LO. Dwie 3-osobowe drużyny reprezentowały naszą szkołę: Malwina Bik (2c) , Sandra Gwiazda (2c) i Dominika Gałązka (2c) oraz Damian Ziętara (2d), Gabriela Szczesiak (2d) i Jakub Kujawa (2d).

 

Stawiając czoła pięciu zadaniom, wybitnie wymagającym i zupełnie odbiegającym od standardowych konkursów, pierwsze miejsce zajęła grupa VII LO z Wrocławia, zdobywając 49,5 pkt (na 54 możliwych). Drużyny naszego liceum uplasowały się na 15 miejscu (D. Ziętara, G. Szcześniak, J. Kujawa) zdobywając 33,5 pkt oraz na 21 miejscu (M. Bik, S. Gwiazda, D. Gałązka) z 30,5 pkt. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji w następnym roku szkolnym.

Sandra Gwiazda, kl. 2c

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .