Dolnośląskie Finały Sztafetowych Biegów Przełajowych

DSC02007Dnia 10.10.2013 roku w Olszynie koło Lubania odbyły się Dolnośląskie Finały Sztafetowych Biegów Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych. Powiat oleśnicki reprezentowały 3 drużyny. Dziewczęta i chłopcy z II LO Oleśnica oraz chłopcy z ZSP Oleśnica.

Opiekunem drużyny dziewcząt była pani Urszula Dibelka. Drużyna w składzie: Patrycja Idziorek, Klaudia Paszkowska, Adrianna Huk, Natalia Sikora, Nathalie Kasprzak, Sylwia Kocińska, Katarzyna Kłak, Pamela Miklas, Natalia Perlik i Roksana Wolny miała do przebiegnięcia dystans 1000 m. Nasze zawodniczki sprawiły dużą niespodziankę, zajmując 6 miejsce na 19 startujących drużyn.

Drużyna chłopców II LO pod opieką p. Adama Wójcika w składzie: Dariusz Hoffman, Michał Kłodnicki, Paweł Kotwa, Bartosz Strzała, Krzysztof Szymanek, Michał Doliński, Jakub Jureczko, Kamil Kruszyński, Jakub Galik i Dawid Pieprzycki miała do pokonania 1500 m, zajmując 9 miejsce na 24 startujące szkoły. |  camera

Nasi sportowcy kolejny raz udowodnili, że nadal są najlepsi w powiecie i nie tylko. Trasa była trudna, obfitowała w długie podbiegi i piaszczyste odcinki, co wymagało od zawodników dużej koncentracji i włożenia maksimum wysiłku w pokonanie każdego metra.

Wszystkim reprezentantom naszej szkoły nauczyciele WF dziękują za zaangażowanie i walkę na trasie!