Dr Jekyll and Mr Hyde

Dr Jekyll 10.2013 foto Dnia 29 października 2013 roku grupa uczniów naszej szkoły wraz z p. Katarzyną Jaworską - Dawidziuk wybrała się do Wrocławia na spektakl anglojęzyczny oparty na noweli szkockiego autora, Roberta Louisa Stevensona, pt. "Dr Jekyll and Mr Hyde".

Spektakl zagrałaa aktorska grupa TNT THEATRE BRITAIN. Sztuka rozpoczęła się o 12:30 i trwała półtorej godziny z jednym antraktem. Historia opowiada o prawniku o nazwisku Utterson, który prowadzi śledztwo w sprawie swojego przyjaciela dr. Henriego Jekylla, który z kolei jest potajemnie związany Edwardem Hydem - istnym wcieleniem zła, mordercą niewinnego staruszka na ulicy. To wydarzenie prowadzi do wielu poważnych konsekwencji.

Spektakl był przeplatany utworami śpiewanymi a capella. Byliśmy pod wielkim wrażeniem umiejętności aktorskich odtwórców ról, a sztuka bardzo nam się podobała. Widownia wynagrodziła trud aktorów gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że wyjazdy na takie spektakle staną się w naszej szkole tradycją. | Dominika Gałązka, Agata Wiergowska kl. IIc