II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Dwójka z PATosferą

ProfilaktykaATyW środę 13 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Oleśnicy odbył się casting do spektaklu profilaktycznego "Sekret" autorstwa Izabeli Rękawek z Garwolina. Spośród 90 osób przybyłych na casting wyłoniono czterdziestoosobową grupę młodych ludzi ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W czwartek o godz. 18.30, po dwóch dniach przygotowań, na scenie MOKiSU odbyła się premiera spektaklu, w którym główną rolę zagrał uczeń naszej szkoły Eryk Prokopowicz. U boku Eryka w spektaklu zagrały jeszcze trzy uczennice z naszej szkoły: Milena Koconka, Aleksandra Przytuła i Karolina Kryk.

W ten oto sposób powstała oleśnicka grupa PAT (Profilaktyka a Ty), promująca modę na życie bez uzależnień. Liderem oleśnickiej grupy Pat została także uczennica naszej szkoły Karolina Kryk. Więcej informacji na temat Patosfery, zdjęcia i zwiastun spektaklu "Sekret" można znaleźć na stronie: www.pat.policja.gov.pl | Marta Wójcik.

Poniżej zamieszczamy relację ze spotkania na temat uzależnień od narkotyków w ramach kampanii PAT.

 

Dnia 15 listopada dwie klasy z naszej szkoły, dokładnie 1b i 2b wraz z wychowawcami i opiekunami wybrały się do MOKiSu na pogadankę na temat uzależnień od narkotyków. Było to związane z kampanią policji oraz PAT-u- „Profilaktyka a ty". Wykład podsumowały dwa filmy oraz spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Sekret".

Casting do tego spektaklu odbył się we wtorek i mógł wziąć w nim udział każdy, pod warunkiem, że był uczniem szkoły ponadpodstawowej. W spektaklu brało udział ok. 40 uczniów z oleśnickich szkół, w tym z naszego liceum. Z Wrocławia przybyła Dolnośląska Wicekurator Oświaty, Pani Danuta Leśniewska oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji mł. insp. Adam Skrzypek. Sala była wypełniona uczniami z różnych oleśnickich szkół, przybyli policjanci z całego kraju m.in. z Łodzi. Oglądaliśmy krótki reportaż ze spotkań Pat-u które odbyły się w minione wakacje w Atlas Arenie w Łodzi.

Takie wyjścia mają na celu uświadomienie młodym ludziom jak niebezpieczne są uzależnienia min. od narkotyków. Ten rodzaj przekazu jest w mojej opinii najbardziej trafny.Uczniowie z widowni byli także proszeni, aby odegrać krótkie dramy, które były częścią projektu. Liczymy, że niedługo będziemy mogli po raz kolejny wziąć udział w takim przedsięwzięciu, bo poruszanie tego typu tematów jest bardzo ważne, a tego typu akcje pozostają na dłużej w naszej pamięci.

przygotowała uczennica klasy 2b Ada Huk

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .