Kółko filmowe w II LO

kameraWychodząc naprzeciw zainteresowaniom i oczekiwaniom uczniów naszej szkoły p.A.Kierkicz-Śliwka i p. A.Połeć-Dziemieszonek utworzyły i prowadzą kółko filmowe. Jego program realizowany jest w ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, przeznaczonych dla miłośników X Muzy.

Formuła kółka przewiduje dwutorową realizację, która będzie ze sobą skorelowana. Z jednej strony zakładamy, że uczniowie wraz z opiekunami będą raz w miesiącu wyjeżdżać do kina na projekcję filmową połączoną z prelekcją. W tym celu opiekunki koła nawiązały współpracę z Kinem Nowe Horyzonty i zgłosiły uczestników do projektu zajmującego się analizą filmu. Z drugiej strony miłośnicy filmu będą uczestniczyć w jednym spotkaniu w miesiącu organizowanym w szkole. Zajęcia szkolne będą obejmowały ze względu na swoją specyfikę dwu i pół godzinne bloki.

Celem programu jest poszerzenie wiedzy teoretycznej o filmie, poznawanie wartościowych produkcji, ćwiczenia umiejętności analizy dzieła filmowego, a także zachęcenie do czynnego udziału w wydarzeniach kulturalnych. | Więcej o projekcie w zakładce Kółko filmowe