Warsztaty w Humanitarium

IMG 8038Dnia 13.02.2014 roku klasa Ic wraz z wychowawczynią, panią Martą Paździor, wybrała się na wycieczkę do wrocławskiego Humanitarium. Celem naszej wycieczki był udział w warsztatach "Sekcja serca" oraz "Witamina C", a także zwiedzenie wystawy "Play the Music - od Fizyki do Muzyki". Około godziny 7:30 wyruszyliśmy z Oleśnicy.

Na miejsce dotarliśmy o 8:30. Zostaliśmy zapoznani z krótkim regulaminem i podzieleni na dwie grupy. Następnie przeszliśmy do sal, w których odbywały się zajęcia. W laboratorium mieliśmy okazję dowiedzieć się, w którym z owoców bądź warzyw znajdziemy najwięcej witaminy C, a także zobaczyć ciekawą prezentację na temat budowy serca. Później wzięliśmy udział w praktycznej części zajęć pt. "Sekcja serca", gdzie każdy z nas mógł wziąć serduszko w dłonie i zobaczyć, jak jest zbudowane. |  camera

Po zajęciach zwiedzaliśmy ciekawą wystawę poświęconą jednemu z pięciu zmysłów człowieka – zmysłowi słuchu. Mogliśmy zobaczyć, jak zbudowane jest ucho i jak dzięki jego niezwykłym właściwościom każdy z nas może się zanurzyć w świecie dźwięku i muzyki m.in. lat 60 i 70-tych.

Z chęcią odbyliśmy wirtualną wizytę w sławnym studio nagraniowym- Abbey Road Studios, gdzie swoje płyty nagrywali najwybitniejsi muzycy, tacy jak The Beatles czy Queen, a także sami spróbowaliśmy swoich sił w tworzeniu muzyki, wcielając się w rolę wokalistów. Do Oleśnicy wróciliśmy w świetnych humorach. Wycieczkę uważamy za jak najbardziej udaną i z niecierpliwością czekamy na kolejną!

Izabela Spruch, klasa IC