Podsumowanie konkursów z języka niemieckiego

lubie niemieckiMiesiące luty i marzec obfitowały w liczne konkursy z języka niemieckiego.
10.02.2014 - Szkolny Konkurs Pięknego Czytania:I m. Jowita Rzepka (1c), II m. Ada Cygan (3a), III m. Katarzyna Kamińska (3 b). W drugim już szkolnym konkursie pięknego czytania w języku niemieckim wzięło udział ponad 30 uczniów II LO. Materiał konkursowy stanowił udostępniony wcześniej jako materiał treningowy tekst kryminału: „Detektiv wider Willen".

3.02.2014 - VIII Powiatowe Dyktando z Języka Niemieckiego – etap szkolnyI m. Jowita Rzepka (1 c), II m. Agata Wiergowska (2 c), III m. Karolina Boś (1 a)

14.03. 2014 - VIII Powiatowe Dyktando z Języka Niemieckiego – etap powiatowy:I m. w konkursie zajęła Jowita Rzepka (1 c). W ósmej edycji tego konkursu, zainicjowanego i przygotowywanego od początku przez nauczycieli II LO, wzięły udział uczennice szkół ponadgimnazjalnych z Bierutowa, Oleśnicy, Międzyborza, Sycowa i Twardogóry. Zadaniem uczniów było wykazanie się znajomością zasad niemieckiej ortografii i interpunkcji.

12.02. 2014 - Regionalny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych – etap szkolny:I m. Mateusz Bieniek (I d), II m. Agata Wiergowska ( II c) III m. Dominika Gałązka (II c)

06.03.2014 - Regionalny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych – etap regionalny: drużyna w składzie Mateusz Bieniek (1 d) oraz Agata Wiergowska (2 c) zajęła w konkursie II miejsce.  W konkursie wzięły udział drużyny z I i II liceum w Oleśnicy, z liceum w Sycowie oraz Ostrzeszowie oraz z ZSP w Oleśnicy. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu z realioznawstwa krajów niemieckojęzycznych, a w części II zaprezentowanie przedstawiciela muzyki lub literatury niemieckojęzycznej. Nasi reprezentanci przygotowali na tę okazję prezentację o najsłynniejszej niemieckiej grupie hardrockowej Scorpions. Ich prezentacja bardzo spodobała się jury - Agata Wiergowska i Mateusz Bieniek zakończyli rywalizację na 2. miejscu.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich laureatów.| Nauczyciele języka niemieckiego