Sukces naszego ucznia w XIV edycji konkursu lingwistycznego "POKAŻ NAM JĘZYK"

DSCF0053W dniu 25 marca 2014 roku w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbył się półfinał regionalny konkursu językowego "Pokaż nam język". W kategorii: język niemiecki,  II LO im. Księdza Jana Twardowskiego w Oleśnicy reprezentowały: Jowita Rzepka oraz Malwina Wójcik.

Natomiast w kategorii: język angielski, byli to: Malwina Bik, Jakub Kujawa oraz Klaudia Sulikowska. Część półfinału obejmowała test pisemny składający się ze 100 pytań leksykalno-gramatycznych oraz fragment poświęcony wiedzy na temat krajów niemiecko-/ anglojęzycznych. Po chwili odpoczynku dowiedzieliśmy się, że do ścisłego finału tegorocznej regionalnej edycji konkursu dostał się Jakub Kujawa. Zadaniem finalistów było wzięcie udziału w debacie poświęconej „Rodzinie".

Byłam bardzo dumna, iż Jakub Kujawa, przedstawiciel naszej szkoły oraz klasy 2e, rywalizując z 265 uczniami, reprezentującymi w tym roku 53 szkoły średnie regionu dolnośląskiego, utwierdził mnie w przekonaniu, że jesteśmy w stanie rywalizować o najwyższe miejsca wśród tych, dla których nauka języka angielskiego to prawdziwa przyjemność. Pamiętajmy, że: „bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu..." | E. Marmajewska-Basińska