Comenius - wizyta we Francji

DSC 0031W dniach 16-23 marca bieżącego roku grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. J. Twardowskiego w Oleśnicy wraz z grupą opiekunów - dyrektor J. Kwaśniewską, p. K. Jaworską-Dawidziuk oraz p. T. Szczęsnym, udała się do Laval, we Francji w ramach kolejnej odsłony międzynarodowego projektu Comenius: Wpływ działalności człowieka na zasoby wodne (więcej na temat całego projektu oraz wszystkich wyjazdów w zakładce Comenius oraz na stronie projektu).

Uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z formami ochrony wód i współistniejących ekosystemów oraz sposobów poprawiania jakości wód na terenach zniszczonych działalnością człowieka. Było to trzecie i ostatnie spotkanie grup z Polski, Francji i Finlandii. Podczas wyjazdu skupiliśmy się na procesie przywrócenia nadmorskiego charakteru wyspy z opactwem w Mont Saint Michel uwzględniając krajobraz i ekosystem zatoki.

Pomimo ciężkiej pracy nad projektem udało nam się również zasmakować francuskiej kuchni, poznać kulturę i zwyczaje. Dzięki znajomości angielskiego nie mieliśmy żadnych barier językowych. Wszyscy miło wspominamy tydzień spędzony we Francji.

Współpraca okazała się na tyle owocna, że planujemy podjęcie kolejnego projektu z zaprzyjaźnionymi szkołami i mamy nadzieję, że okaże się on równie udany i obfitujący we wrażenia

Dominika Gałązka, 2c