O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

Szczypiorniści naszej szkoły w Finale Strefy Wrocławskiej

Licealiad Pilka reczna SW04.04.2014 w Sali sportowej MOKiS w Oleśnicy odbył się Finał Międzypowiatowy w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt. Na finał nie dojechała drużyna z Oławy, w związku z tym sprawa awansu była już pewna dla obu oleśnickich drużyn. Drugi w tym sezonie pojedynek między II LO a ZSP Oleśnica miał rozstrzygnąć, kto zajmie pierwsze miejsce i w Finale Strefy Wrocławskiej zagra z teoretycznie słabszym przeciwnikiem.

Pierwszy pojedynek obu drużyn zakończył się zwycięstwem ZSP. Tym razem to my byliśmy górą i po 40 min. gry mecz zakończył się zwycięstwem naszych szczypiornistów 24:19. | camera Galeria portalu OlesnickiSport.pl

Mecz rozpoczął się niemocą strzelecką obu drużyn i fenomenalnymi interwencjami bramkarzy po obu stronach. Jednak to nasz bramkarz był tego dnia w lepszej formie. Jakub Naumiec okazał się lepszy od swojego rywala po drugiej stronie boiska. Cała drużyna grała bardzo dobrze, zawodnicy kontrolowali przebieg gry. Wykorzystaliśmy wszystkie cztery rzuty karne wykonywane przez Dawida Kmiecia. Rywale nie mogli sobie poradzić na kole z Michałem Kiebusem, znów zaskakującymi strzałami popisywał się Sebastian Bekus, znakomite podania Krystiana Kulaka i jego mądra gra w ataku rozbijała obronę przeciwnika, a wszyscy zasługują na duże brawa za grę w obronie.

Czeka nas teraz spotkanie w finale z ZSP nr 22z Wrocławia, w którego szeregach grają zawodnicy Śląska Wrocław. W zależności od tego jakim wynikiem zakończy się ten mecz, będziemy walczyć albo o złoto, w razie porażki o brąz. Obiecujemy że 09. kwietnia w Sali na Parkowej we Wrocławiu tanio skóry nie sprzedamy i chłopaki dadzą z siebie 100 procent swoich możliwości.

tekst: Adam Wójcik