II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

Ogromny sukces naszych lekkoatletów

OGROMNY SUKCES NASZYCH LEKKOATLETÓW w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Indywidualnych Biegach Przełajowych

W miniony piątek przy Oleśnickim Zamku odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dolnośląskiej Kurator Oświaty i Mistrzostwa Oleśnicy. Srebrne medale na Dolnym Śląsku indywidualnie dla Natalii Sikory i Dariusza Hoffmana oraz drugie miejsce i srebrne medale w klasyfikacji końcowej dla drużyny dziewcząt oraz chłopców!

Szczegóły klasyfikacji oraz skład drużyn + fotogaleria portalu OlesnickiSport |  camera

 

Nasi reprezentanci spisali się wyśmienicie, w kategori dziewcząt w biegu na 2 km. drugie miejsce na Dolnym Śląsku i srebrny medal zdobyła uczennica klasy Ie Natalia Sikora. Natalka zdobyła złoty medal Mistrzostw Oleśnicy, brąz w tej kategori przypadł Paulinie Opalińskiej z klasy Ia. Poza tymi dwiema zawodniczkami dla naszej drużyny punkty zdobyły:

K. Paszkowska II B
S. Kocińska II C
P. Miklas III A
M. Mirecka III B
O. Oleś III C
W. Bęben I D
N. Jaszcz
A. Piekarska
M. Janiszyn

W klasyfikacji końcowej nasze Panie zajęły drugie miejsce wspólnie z druzyną z ZSZ nr 4 z Wałbrzycha zdobywając 31 pkt.

W kategori chłopców odbyły się dwa biegi. W biegu na 2 km. wystartowało ponad 65 zawodników. Najwyżej sklasyfikowany w tym biegu był Filip Szczypkowski z klasy I D zajmując 10 miejsce, 14 był Filip Komolko z klasy II D a 17 Jakub Skrobała z klasy II B. Ta trójka zawodników stanęła w tej kolejności na podium w Mistrzostwach Oleśnicy. W tym biegu punkty dla naszej szkoły zdobyli również:

J. Jureczko I C
K. Halat I A
D. Mszyca II D
Ł. Rosiak II D
R. Masternak I C
M. Kłodnicki III B
D. Mortka I A
M. Doliński I C

W biegu na 4 km. wystartowało tylko dwóch naszych zawodników Dariusz Hoffman i Dorian Kowalski. Ten pierwszy zdobył srebrny medal na Dolnym Śląsku a złoty w Mistrzostwach naszego miasta, ten drugi zdobył brąz w mistrzostwach Oleśnicy i znów podium było pełne uczniów II LO.

W klasyfikacji końcowej nasi Panowie uplasowali się podobnie jak Panie na miejscu drugim również za ZSZ nr 4 z Wałbrzycha.

W klasyfikacji generalnej szkół ponadgimnazjalnych nasza szkoła zajęła trzecie miejsce na Dolnym Śląsku za ZSZ nr 4 z Wałbrzycha. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, którzy wzięli udział w zawodach dziękujemy i gratulujemy sukcesu.

Nauczyciele wf

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .