Wojna i miłość, czyli "Miasto 44" w reż. Jana Komasy

miasto44Na początku pażdziernika uczniowie kl. 3e i 2b wzięli udział w wycieczce szkolnej do Wrocławia. Najpierw mieli okazję zwiedzić wystawę historyczną w Muzeum Narodowym. Był to Poczet Królów Polskich autorstwa samego Jana Matejki.

Następnie grupa udała się do kina. Tam uczestniczyliśmy w godzinnej lekcji historycznej, poświęconej Powstaniu Warszawskiemu, która była świetnym wprowadzeniem do filmu Jana Komasy. Seans trwał dwie godziny. Z kina wychodziliśmy w milczeniu...

Szczegółowe refleksje można znaleźć w uczniowskich recenzjach. | W. Misztal  |  N.Olczak