II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Maraton Językoznawczy 2014

maraton jezykoznawczy23 września 2014 roku odbyła się XI edycja Maratonu Językoznawczego we Wrocławiu w ramach Dolnośląskiego festiwalu Nauki. W tym roku w konkursie wzięło udział 61 drużyn z 23 szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu.

Z naszej szkoły uczestniczyły dwie drużyny, w których skład wchodziły dziewczęta z klasy IIIc : Malwina Bik, Dominika Gałązka i Sandra Gwiazda oraz Damian Ziętara z III d, Jakub Kujawa z III e oraz Karol Cisiński z klasy II c.Zadaniem uczestników jest rozwiązanie 5 zadań, w których sprawdzają nie tylko swoje zdolności z języka angielskiego, ale również umiejętność logicznego myślenia. Czas rozwiązywania zadań wynosił 150 minut.

 

W tym roku maksymalną ilość punktów, którą można było uzyskać wynosiła 101. Dziewczęta z klasy III c uzyskały 80 punktów, co ulokowało je na 13 miejscu. Natomiast drużyna chłopców zajęła 23 miejsce, uzyskując 71,5 punktów.

Przykładowe zadania oraz pełną listę laureatów można zobaczyć na stronie: http://www.ifa.uni.wroc.pl/index.php/wspopraca-ze-szkoami

Dominika Gałązka, kl 3c

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .