O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

Wybory do Samorządu Szkolnego w roku 2014/2015

wyborySU2014Jest już wieloletnią tradycją, że na początku października, w II LO odbywają się wybory do Samorządu Szkolnego. W tym roku troje uczniów wyraziło chęć objęcia funkcji przewodniczącego szkoły. Byli to: Jakub Kałwiński z II A, Paulina Piędel z ID i Monika Skalska z IA . Głosowanie obyło się 09 października 2014 . Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja złożoną z uczniów klas trzecich: Pauli Jarosik, Aleksandry Czapli i Jakuba Kwietnia, pracująca pod okiem opiekuna SU pani Małgorzaty Wojtczak.

Frekwencja wyborcza wyniosła 49%. W wyniku głosowania najwięcej (96 głosów na 200 oddanych) otrzymała Paulina Piędel, która w dniu 10 października 2014, podczas uroczystego apelu z okazji rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej, oficjalnie objęła funkcje przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego II Liceum Ogólnokształcącego. Nowa przewodnicząca na swojego następcę powołała Klaudię Kozar z IB, a na skarbnika Krzysztofa Gajdę z I D. Świeżo powołanemu prezydium SU gratulujemy i życzymy owocnej pracy.