NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

Przypominamy, że w najbliższy piątek, 6 grudnia mija termin złożenia Indeksów Stypendysty za miesiąc listopad. Indeksy można zostawić w sekretariacie szkoły, u p. Marty Wójcik lub w sali 54.

.

Monodram "Shylock"

shylockWe wtorek 21.10.2014 roku grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką p. Anny Połeć - Dziemieszonek i p. Agnieszki Kierkicz - Śliwki, wybrała się na wieczorny spektakl do MOKiS-u. Był to monodram pt. "Shylock" oparty na "Kupcu weneckim" Szekspira.

W postać głównego bohatera wcielił się Piotr Kondrat, który przez kilkadziesiąt minut przykuwał uwagę widzów bardzo dobrą grą aktorską. Reżyser wyeksponował cały dramat szekspirowskiej postaci - odrzucanej przez społeczeństwo kierujące się stereotypami. Pokazał też tragedię opuszczonego ojca. Całość historii Shylocka umieszczona została w kontekście tradycji żydowskiej i okraszona muzyką z tego kręgu kulturowego. Przedstawienie odbyło się w ramach 15. Prezentacji Monodramów na Dolnym Śląsku - Wrocławskie Spotkania teatrów Jednego Aktora.