WAŻNE INFORMACJE BIEŻĄCE  logo2 png

21 wosp plakat2  A.  29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w II LO - GRAMY z GŁOWĄ !!! W tym roku Fundacja skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał WOŚP odbędzie się w tym roku 31 stycznia. Z uwagi na zaistniałą sytuację, nie mamy możliwości spotkania się w szkole, co nie oznacza, że nie możemy się dorzucić !!! Już 1 grudnia zostały uruchomione pewne formy wsparcia WOŚP ( https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/start-wplat-na-29-final-wosp).

Jak to zrobić? Nic prostszego! Specjalnie dla Was została założona e-skarbonka, do której możecie się dokładać już teraz! Wszystkie wpłaty wędrują bezpośrednio na konto organizatorów: https://eskarbonka.wosp.org.pl/lwbchj Nie pozostawajmy obojętni, pomagajmy!!! | Więcej informacji: https://www.wosp.org.pl/final/29-final-wosp

B.  DRODZY ÓSMOKLASIŚCI - zapraszamy Was serdecznie do wypełnienia poniższej ankiety, która pozwoli nam wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i w optymalny sposób przygotować ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny 2021/2022  PRZEJDŹ DO ANKIETY

Wizyta przygotowawcza do projektu Erasmus+

NOWY PROJEKT EUROPEJSKI - ERASMUS+ |      więcej o projektach: strona + galerie:  camcorder    camera

Laval ErasmusPlus1W dniach od 16 do 19 listopada 2014 roku miał miejsce wyjazd do Francji, do Laval School of Agriculture, położonej w pięknym rejonie rzeki Mayenne. W tym roku szkolnym będziemy ubiegać się o przyznanie przez Agencję Narodową dofinansowania umożliwiającego przystąpienie do projektu Erasmus+. Tematem projektu będzie „Water and sustainable development" (Woda i jej zrównoważony rozwój).

Do projektu przystąpią szkoły średnie z Francji, Finlandii, Holandii oraz nasza szkoła- II Liceum Ogólnokształcące im. Księdza Jana Twardowskiego w Oleśnicy. Przedstawiciele szkół spotkali się już w szkole w Laval, na wizycie przygotowawczej, zorganizowanej przez zaprzyjaźnioną szkołę we Francji.

W poniedziałek miało miejsce spotkanie z dyrektorem szkoły w Laval panem Patrick Delage. Każdy z uczestników spotkania przedstawił swoją szkołę, system edukacyjny obowiązujący w naszych państwach. Przedstawiciel szkoły z Holandii omówił wytyczne zgodne z decyzjami Unii Europejskiej dotyczące kształcenia zawodowego, praktyk uczniowskich oraz zdobywania kwalifikacji zawodowych w różnych krajach europejskich zgodnych z EQF oraz ECVET.
We wtorek tematem naszego spotkania było omówienie planów dotyczących odbudowy terenu wzdłuż rzeki Vicoin we Francji oraz omówienie szczegółów projektu Erasmus KA2. Wymiana naszych doświadczeń kontynuowana będzie w przyszłości w ramach wspólnego projektu Erasmus plus.

opracowanie: Eleonora Marmajewska-Basińska