O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

Lekcja teatralna we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol

capitolLekcja teatralna w Capitolu to znakomita okazja do zapoznania młodzieży z historią, tradycją i współczesnością teatru. Nasi uczniowie z kl.2a, 2b i 2e pod opieką p.A.Kierkicz-Śliwki, p.W.Chirowskiej i p.A.Połeć-Dziemieszonek wysłuchali wykładu na następujący temat: "Jak to działa - o różnych rodzajach sceny teatralnej. Przegląd Historyczny - Starożytny amfiteatr, średniowieczna scena mansjonowa, teatr elżbietański, odmiany sceny pudełkowej, współczesne eksperymenty z przestrzenią sceniczną."

Wykład poprowadził Jerzy Bielunas, reżyser teatralny i telewizyjny, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Był on wygłoszony w nowoczesnej i atrakcyjnej formie, z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń technicznych nowej sceny  Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu: zapadni, sceny obrotowej oraz bogatych rozwiązań świetlnych i akustycznych. Zaplanowano też projekcje multimedialne, różne formy animacji oraz sceny grane przez aktorów Teatru Capitol.

Oczami ucznia – wrażenia z lekcji

Jak wygląda praca w teatrze? W jaki sposób działają elementy scenografii, które możemy zobaczyć w trakcie pokazów teatralnych? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskali uczniowie z klas 2A, 2B oraz 2E, którzy dnia 28 listopada wzięli udział w lekcji teatralnej w teatrze Capitol we Wrocławiu.

Lekcję poprowadził Jerzy Bielunas, dzięki któremu poznaliśmy funkcjonowanie wszelkiej technologii na scenie. Głównym tematem było natomiast powstawanie teatru, a także etapy zmian w tematyce przedstawień oraz budowie teatru w kolejnych epokach. Część informacji znaliśmy już z sal szkolnych, ale wykład świetnie uzupełnił wcześniej zdobyte wiadomości (i to w wersji nieco wygodniejszej niż w klasie... ).

Następnie mieliśmy okazję zwiedzić teatr Capitol, który został przebudowany i otwarty na nowo 28.09.2013r. Trasa wycieczki obejmowała wejście na scenę, pokazanie i przybliżenie codziennych zajęć pracowników teatru, obejrzenie kulis oraz sal prób. Chętni mogli też spróbować swoich umiejętności tanecznych w sali baletowej.
Myślę, że wyjazd okazał się ciekawą formą nauki i część z nas z niecierpliwością czeka już na kolejne spotkania. Stworzą one pewien cykl, dzięki któremu nasza wiedza poszerzy się o wiele ciekawych zagadnień.

Magda Duda, kl.2a