O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

Nasze dziewczyny mistrzyniami Powiatu w halowej piłce nożnej

Licealiada halowka09 grudnia w sali gimnastycznej GOK w Twardogórze odbył się Finał Powiatowy w Piłce Nożnej Halowej Dziewcząt. Reprezentantki II LO broniły (i obroniły) tytułu sprzed roku, kiedy to cały sezon zakończyły na drugim miejscu w Finale Strefy Wrocławskiej.

Losowanie nie było szczęśliwe dla naszej drużyny. W grupie trafiliśmy na silny zespół ZSP Oleśnica i bardzo wzmocniony zawodniczkami z Bierutowa zespół I LO z Oleśnicy. Pierwszy mecz zagraliśmy z zespołem ZSP i dzięki trafieniu Kariny Stanisławskiej oraz dobrej postawie w obronie dowieźliśmy ten wynik do końca. Drugi mecz w naszej grupie zakończył się zwycięstwem I LO i kolejny mecz miał zadecydować która drużyna zajmie pierwsze miejsce w grupie.

Spotkanie toczyło się pod znakiem twardej gry, żadna z drużyn nie chciała stracić bramki. Jedna szczęście w tym pojedynku było po stronie jedynki. Strzał zawodniczki z I LO zablokowała Karina Stanisławska a piłka przelobowała naszą bramkarkę. 1 : 0 dla Jedynki. W półfinale wychodząc z drugiego miejsca spotkaliśmy się z drużyną ZSP Syców. Dziewczyny podrażnione porażką w grupie przejęły kontrolę w tym spotkaniu i po strzałach Kariny Stanisławskiej oraz Joanny Gabor. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2 : 0.

W finale czekało nas spotkanie z sensacją tych rozgrywek, drużyną LO Syców, którego reprezentantki pokonały w karnych I LO z Oleśnicy. Cały mecz odbywał się pod kontrolą drożyny z Dwójki. Jednak zabrakło tylko jednego – bramki. Ten brak skuteczności doprowadził do rzutów karnych. Pierwsza strzelała Karina Głuch, strzał wykonany po profesorsku i jest 1:0 dla naszych. Strzela przeciwnik, a Patrycja Idziorek broni. Jest dobrze. Drugi karny wykonywała Patrycja Andrejczuk, precyzyjnie uderzyła na lewy słupek ale jej strzał instynktownie broni zawodniczka z Sycowa. Drugi strzał rywalek i jest remis. Do trzeciej serii podchodzi Joanna Gabor i jak to mówią strąca pajęczynę z okienka bramki. I znów nerwy i znów Patrycja Idziorek przypomina sobie kim jest jej Tato. Idąc w jego ślady broni jak rasowy golkiper drugiego karnego i to nasza drużyna zostaje po raz kolejny mistrzem powiatu i wraz z drużyną LO Syców będzie reprezentować nasz powiat w Finale Strefy Wrocławskiej.

Drużyna wystąpił w składzie K. Głuch, K. Stanisławska, J. Gabor, M. Strójwąs, N. Perlik, N. Kasprzak, P. Andrejczuk, O. Paluch, N. Polak, K. Paszkowska, P. Idziorek, D. Fikus. Wszystkim zawodniczkom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.