O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

Monika Bułatowicz stypendystką Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2013/2014

StypendiumPRM zdjecieW dniu 9 grudnia 2014 r. w sali widowiskowej 4 Regionalnej Bazy Logistyki przy ul. Pretficza 24 we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Ministra Edukacji Narodowej oraz Prezesa Rady Ministrów, uczniom dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem gali była Pani Beata Pawłowicz - Dolnośląski Kurator Oświaty. Uroczystość tę uświetniła swoją obecnością Pani Ewa Mańkowska - Wicewojewoda Dolnośląski.

W naszym Liceum stypendium otrzymała uczennica klasy 2c Monika Bułatowicz. Dyplom wręczały p. Beata Pawłowicz Dolnośląski Kurator Oświaty oraz p. Ewa Mańkowska Wicewojewoda Dolnośląski. "ORŁY dolnośląskiej edukacji - skrzydlaci władcy świata bez granic." - tak o prymusach dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych mówiła Pani Kurator. Monika będąc w pierwszej klasie uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole. Jest osobą pilną, sumienną i bardzo rzetelną. Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym, czyli biologia, chemia i język angielski pozwalają jej rozwijać swoje zainteresowania.

Na uroczystość we Wrocławiu oprócz stypendystów zaproszono dyrektorów szkół, rodziców stypendystów, władze samorządowe oraz rektorów uczelni wyższych. Naszej stypendystce Monice towarzyszyli również rodzice Katarzyna i Krzysztof Bułatowicz, którym to składamy szczere słowa uznania.

Monice gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!