O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

Spotkanie z Mistrzem Polski w Kulturystyce, absolwentem naszej szkoły

spotkanie z mistrzemGrudzień był w naszej szkole miesiącem szczególnym. W tym czasie równolegle z pracą dydaktyczną odbywały się zajęcia i warsztaty z różnych dziedzin, konkursy, akcje charytatywne oraz różne spotkania. Jednym z takich wydarzeń była wizyta absolwenta naszej szkoły, Mistrza Polski juniorów i złotego medalisty w kulturystyce klasycznej Artura Gałęzowskiego.

Jego obecność była związana z realizowanym na kole biologicznym tematem mięśniowego układu szkieletowego. Zaproszony gość zaprezentował m.in. film z Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie sportu, przybliżając również kulisy tak dużej imprezy. Uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze, świetnie uwidocznione mięśnie szkieletowe prezentowane przez kulturystów w różnych układach. Mogli również porównać te elementy budowy różnych uczestników, na które zwracają uwagę sędziowie.

Mistrz Polski opowiadał także o przygotowaniach do takiej imprezy, ilości godzin spędzonych na siłowni oraz specjalnej diecie. Zwrócił uwagę, że aby osiągnąć sukces w sporcie potrzeba wielu godzin ciężkiej i monotonnej pracy oraz wielu wyrzeczeń. On musi to jeszcze pogodzić z zajęciami na uczelni – Artur jest studentem III roku Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ale tytuł Mistrza Polski jest tego wart.