II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf. 

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

Wizyta w Brazylii

favelasW dniu 16 stycznia 2015 roku gościliśmy w naszej szkole misjonarza z Ameryki Łacińskiej, z Brazylii, największego kraju w Ameryce Południowej. Obecnie ok. 175 mln ludzi tworzy najbardziej zróżnicowaną populację na świecie, „krainę bez granic" o nieograniczonym potencjale. Brazylia to kraj, gdzie jedni mieszkają w luksusowych dzielnicach wielkich miast, a inni na obrzeżach w nędznych favelas i w wioskach z dala od znanej nam cywilizacji. Na początku XX wieku biedne rodziny zaczęły nielegalnie stawiać domy na stromych górskich zboczach. Zdarza się, że sześcioosobowa rodzina zajmuje pokój z jednym łóżkiem dla dorosłych. dzieci śpią na podłodze. Przeciętny mieszkaniec faveli żyje ok. 48 lat.

Na trzech godzinach lekcyjnych mieliśmy okazję posłuchać wykładów o sytuacji mieszkańców tak dalekiego kraju, gdzie zaangażowanie nie tylko na rzecz dzieci, ale każdego obywatela jest niezmiernie ważne.|  camera

 

Trudna sytuacja, zdaniem misjonarza, jest spowodowana niebywale skomplikowaną sytuacją społeczną. Brazylia to miejsce na kuli ziemskiej, gdzie najbiedniejsi mają aż 50 km do najbliższego lekarza, a jeden ksiądz przypada na 26 tys. ludzi. Życie i praca Brazylii, gdzie dziennie ma miejsce 150 zabójstw, a 56 tys. rocznie, nie należy do bezpiecznych i łatwych. Dla potrzebujących misje są jedynym azylem bezpieczeństwa i otrzymania ciepłego posiłku.

To właśnie tutaj w Brazylii pracuje nasz misjonarz , który codziennie otwiera bramę misji, a wówczas powietrze wypełnia śmiech, dźwięk odbijanej piłki i tupot bosych stóp dziecięcych. Dzięki takim misjonarzom, jak nasz gość, ludzie odnajdują nadzieję i należny każdemu szacunek.

Dziękując za przybycie do naszej szkoły- II LO im. Księdza Jana Twardowskiego w Oleśnicy, pragniemy podziękować za możliwość uczestniczenia w tej prezentacji i wykładzie, który pomógł nam zrozumieć jak trudną i wymagającą jest praca misjonarza poza granicami naszego kraju - Polski.

Dziękuję także księdzu Jakubowi Mazurowi za zaproszenie misjonarza i pomoc w zorganizowaniu naszego spotkania w ramach projektu: Misje na świecie.
opracowanie:

E. Marmajewska-Basińska oraz ks. Jakub Mazur

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .