Bartków, wrzesień 2011, integracja klasy 1d

DSCN0410My, czyli uczniowie klasy I D długo nie zapomnimy, co się działo 20 września 2011 roku, we wtorek. W tym dniu miała miejsce nasza wycieczka integracyjna do malowniczego Malerzowa. Poniżej spróbuję dokonać relacji z tej imprezy, co - wbrew pozorom - nie będzie łatwe. Ciężko opisać wszystkie nasze emocje w jednym, zwięzłym tekście. Wszystko zaczęło się o godzinie ósmej. Wtedy przyjechał po nas autokar z sympatycznym kierowcą, z którym przyszło nam udać się do celu naszej wyprawy. Na szczęście, nie jechaliśmy długo - na miejsce dotarliśmy po 20 minutach. Gdy tylko wyszliśmy z autobusu, powitał nas malowniczy krajobraz Malerzowa, w którego skład wchodziły przede wszystkim gęste i nieprzeniknione lasy. Udaliśmy się do małego zajazdu, gdzie oficjalnie rozpoczęliśmy integrację. Zaczęliśmy od sprawdzenia, czy aby na pewno wszyscy znamy swoje imiona. Zdecydowana większość uczniów wykonała to zadanie doskonale. Następnie braliśmy udział w wielu zabawnych grach zespołowych. | camera

Jedna z nich polegała na przełożeniu koca na drugą stronę. Problem tkwił w tym, że osoby, które się na nim znajdowały nie mogły go opuścić. Mimo wielu starań, niestety tej zabawy nie udało nam się wykonać poprawnie - wystarczył jeden niepotrzebny ruch kolegi, by równowagę straciło parę osób. Po grach przyszła kolej na wspólne smażenie kiełbasek przy ognisku i ucztowanie przy stole. Podczas uczty każdy mógł bez przeszkód porozmawiać z koleżankami i kolegami z klasy w celu głębszego poznania się. Na uwagę zasługuje również jedzenie, którego było mnóstwo - kaszanki, sałatki, ziemniaki, ciastka, chipsy cieszyły się sporą popularnością, lecz w naszych żołądkach królowały przede wszystkim kiełbaski wraz z sucharami własnej roboty. Gdy już wszyscy najedli się do syta i skończyli wyczerpujące rozmowy z nowymi przyjaciółmi, rozpoczęliśmy grę w podchody, w której - w zależności od przydzielonej nam grupy - musieliśmy albo się chować, albo odnaleźć uciekinierów wykonując po drodze przeróżne zadania. Nie obyło się bez trudności - musieliśmy przy okazji przemierzyć niemały kawałek nieprzeniknionych malerzowskich lasów, raz po raz tracąc orientację i pokonując przeszkody terenowe w postaci bystrych strumyków. Przy okazji dzięki naszym zdolnym kolegom dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na temat grzybiarstwa.

Pod koniec wycieczki zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia przy ognisku. Niestety, niewiele później przyjechał po nas kierowca autobusu i wróciliśmy do domów. Byliśmy bardzo szczęśliwi, choć odczuliśmy pewien niedosyt - cała wycieczka trwała zaledwie 5 godzin. W ciągu tak krótkiego czasu wydarzyło się naprawdę wiele fantastycznych rzeczy, choć czas upłynął zdecydowanie za szybko i bardzo byśmy chcieli, by trwała ona dłużej...

Uczniowie klasy 1D