O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

Jerozolima - miasto wielokulturowe | Kontynuacja projektu dotyczącego tradycji żydowskiej

DSCF6149W ostatni piątek ponownie gościliśmy pana Sławomira Piechotę - Posła na Sejm RP, który jest patronem honorowym realizowanego w szkole projektu edukacyjnego, poświęconego obecności motywów żydowskich w kulturze polskiej.

Pierwsza, październikowa wizyta pana posła, wiązała się z wykładem na temat malarstwa Marca Chagalla. Piątkowe spotkanie dotyczyło wielokulturowości Jerozolimy i otworzyło drugi etap realizacji projektu. Biorą w nim udział uczniowie klas drugich, a całość koordynuje p. Agnieszka Kierkicz - Śliwka przy współpracy z innymi nauczycielami.

|  camera   Więcej o projekcie: Z wizytą w synagodze | Poseł Piechota o Chagallu w II LO

Celem projektu jest aktywizowanie młodzieży klas drugich do pogłębiania wiedzy dotyczącej tradycji żydowskiej jako ważnego kontekstu interpretacyjnego wielu polskich tekstów kultury, a tym samym przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Bardzo istotny jest również wychowawczy aspekt projektu tzn. kształtowanie postawy szacunku i tolerancji wobec wielokulturowości.

Projekt obejmuje szereg działań i jest długoterminowy: trwa od października 2014 roku do kwietnia 2015 roku. Uczniowie, realizując poszczególne etapy, zobligowani są m.in. do pracy w grupach, przygotowania prezentacji, pracy z wieloma tekstami kultury, docierania do różnych źródeł informacji, udziału w debacie. Ponadto licealiści zwiedzą Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach warsztatowych i obejrzeć nowoczesną, interaktywną wystawę. Piątkowe spotkanie współorganizowały: p. Agnieszka Kierkicz-Śliwka, p. Wanda Chirowska i p. Dorota Skowrońska.