II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf. 

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

Wykład w ramach projektu realizowanego z Wydziałem Nauk Społecznych UWr

Cyganie04 lutego 2015 roku, w ramach projektu realizowanego we współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, gościliśmy w naszej szkole dr Małgorzatę Alberską z wykładem „Prawa narodów do samostanowienia w konfliktach we współczesnej Europie".

Wykład był bardzo ciekawy. Większość z słuchających była bardzo zaskczona, kiedy zaprezentowana została mapa Europy, pokazująca miejsca konfliktów etnicznych. Nie myśleliśmy, że jest ich aż tyle. W świadomości większości z nas, Europa uchodzi za jeden z najbardziej stabilnych pod tym względem rejonów świata. Z ogromną uwagą śledziliśmy zatem informacje, które obalały ten stan rzeczy. Na szczęście w Polsce, a więc również na naszym podwórku, na Dolnym Śląsku, nie ma otwartych konfliktów o charakterze etnicznym, choć według naszego eksperta, w naszym rejonie można zauważyć coraz częściej narastające problemy, dotyczące relacji z mniejszością cygańską.(rys. pl.wikipedia.org)

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .