O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

Beania 2015

beaniaDnia 23.10. 2015 roku w II Liceum odbyła się coroczna impreza integracyjna dla klas pierwszych - Beania. Organizacją całej uroczystości zajęła się III C pod czujnym okiem wychowawczyni p. Marty Paździor. W tym roku każda klasa miała za zadanie zaprezentować się w piosence, której tekst opowiadał o profilu danej klasy. Kolejnym elementem zabawy, której głównym celem rokrocznie jest integracja uczniów klas pierwszych oraz prezentacja zespołów klasowychi,  były specjalnie wymyślone na tę okazję konkurencje, wśród nich "Który to Twój wychowawca",  "Kto chodzi z Tobą do klasy", a także, budujące więź zespołową i wymagające współpracy zadania sportowe, m.in. przeciąganie liny, czy zakręcony karny.

Zacięte zmagania oceniało jury w składzie : p. wicedyrektor Dorota Bogaczyńska-Janik, p. Wanda Chirowska, ks. Zbigniew Topolnicki, wiceprzewodnicząca szkoły Alicja Moskiewicz oraz reprezentantka klasy III c, Milena Koconka.  |  camera

Po burzliwych naradach podano werdykt, który brzmiał:  pierwsze miejsce – klasa I A, drugie miejsce –  klasa I C, trzecie miejsce – klasa I D. Przyznano również jedno wyróżnienie. Otrzymała je klasa I B.

Beania wrosły na stałe w kalendarz wydarzeń II LO. Co roku impreza budzi wiele emocji. Poprzedzona jest wytężoną pracą i próbami klas, które chcą jak najlepiej zaprezentować się jako zgrany zespół. Gratulujemy tegorocznym zwycięzcom, ale przede wszystkim uczniom biorącym udział w imprezie za wspaniałą zabawę, walkę i masę śmiechu.