WAŻNE INFORMACJE BIEŻĄCE  logo2 png

21 wosp plakat2  A.  29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w II LO - GRAMY z GŁOWĄ !!! W tym roku Fundacja skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał WOŚP odbędzie się w tym roku 31 stycznia. Z uwagi na zaistniałą sytuację, nie mamy możliwości spotkania się w szkole, co nie oznacza, że nie możemy się dorzucić !!! Już 1 grudnia zostały uruchomione pewne formy wsparcia WOŚP ( https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/start-wplat-na-29-final-wosp).

Jak to zrobić? Nic prostszego! Specjalnie dla Was została założona e-skarbonka, do której możecie się dokładać już teraz! Wszystkie wpłaty wędrują bezpośrednio na konto organizatorów: https://eskarbonka.wosp.org.pl/lwbchj Nie pozostawajmy obojętni, pomagajmy!!! | Więcej informacji: https://www.wosp.org.pl/final/29-final-wosp

B.  DRODZY ÓSMOKLASIŚCI - zapraszamy Was serdecznie do wypełnienia poniższej ankiety, która pozwoli nam wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i w optymalny sposób przygotować ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny 2021/2022  PRZEJDŹ DO ANKIETY

Wizyta w Domu Interwencji Kryzysowej Stowarzyszenia Misja Dworcowa

Misja DworcowaŚwiąteczny Kiermasz, który zorganizowaliśmy w szkole już opisywaliśmy. Miał on jednak pewien bardzo ważny cel – pomoc dla Domu Interwencji Kryzysowej Stowarzyszenia Misja Dworcowa we Wrocławiu. Najważniejszym więc punktem całej akcji była wizyta, na którą wybrałyśmy się razem z p. Martą Wójcik.

Przekazałyśmy produkty, które zostały zakupione za pieniądze zebrane w ramach kiermaszu świątecznego oraz rzeczy ofiarowane przez uczniów. Teoretycznie były to zwykłe środki higieniczne, ale dla mieszkanek tego domu to świąteczny prezent. Jak zwykle zostałyśmy przyjęte bardzo ciepło i zaproszone na herbatę. › camcorder

Dom prowadzony jest przez dwie siostry zakonne s. Goretti oraz s. Edytę – obie mieszkają w nim i pracują już od ponad 10 lat. Mieszkankami domu są młode dziewczęta i kobiety w sytuacjach kryzysowych, zazwyczaj z dziećmi lub spodziewające się dziecka. Część z nich to już nasze znajome. Rozmawiałyśmy o tym, jak żyje im się w takiej wspólnocie, jakie są ich największe codzienne problemy i jakie mają plany na najbliższą przyszłość. Doświadczyły już niejednego, ale wciąż z nadzieją i ufnością spoglądają w przyszłość. Największą bolączką jest oczywiście brak pieniędzy na prowadzenie ośrodka. Całym sercem przyłączamy się do próśb sióstr oraz ich podopiecznych o wsparcie.

Życie pisze dramaty większe niż twórcy literatury. Na ten temat można by godzinami rozmawiać z s. Edytą, która pracuje z ludźmi bezdomnymi, wyrzuconymi na margines społeczeństwa. W ciągu dnia - jak mówi - zajmuje się pracą na rzecz domu, a wieczorem wychodzi do swoich podopiecznych na wrocławski dworzec kolejowy, pod mosty, do altan działkowych... Opowiadając swoje historie część zachowuje w tajemnicy starając się nie zawieść zaufania swoich podopiecznych, a i tak wstrząsają one człowiekiem.

Nasza wizyta w Domu Interwencji Kryzysowej to pomoc dla potrzebujących, ale również wielki zastrzyk wiary w ludzi i dobro dla nas samych. Wszystkim natomiast polecamy filmik pt. „ Przekaż 1% wiary, nadziei i miłości" przedstawiający działalność Stowarzyszenia „Misja Dworcowa" im. Ks. Jana Schneidera, którego celem jest pomoc kobietom, matkom i dzieciom w kryzysie.

Karolina Gomulska