NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w poniedziałek 2 września o godzinie 10:00 w sali gimnastycznej. Zapraszamy serdecznie. Uczniów klas pierwszych prosimy o przyniesienie przyborów do pisania | 2. Wykaz podręczników dla klas I-III w roku szkolnym 2019/2020 | 3. Rada Pedagogiczna dla nauczycieli IILO rozpocznie się w piątek 30 sierpnia o godz. 9:00.

.

Mocne akcenty na koniec roku - nowi partnerzy II LO oraz nowy nauczyciel matematyki

WyzszaSzkolaHumanistycznaUniwersytetOpolskiWyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu z kierunkiem Architektura Wnętrz staje się od września tego roku kolejnym partnerem dydaktyczno - naukowym II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy. 14 czerwca odbyło się spotkanie dyrekcji szkoły z dziekanem Wydziału dr Michałem Ambrożem i wicekanclerzem tej uczelni, na którym określono cele wspólnych działań oraz sposoby i formy współpracy. Dodatkowe przedsięwzięcia zaplanowane w ramach współpracy połączą wrażliwość artystyczną obecnych i przyszłych uczniów z zajęciami praktycznymi.

Propozycja skierowana jest głównie, ale nie tylko, do uczniów klas politechnicznych.

Młodzież na zajęciach będzie poznawać tajniki rysunku i malarstwa by przejść do koncepcji projektowych mebli, elementów wyposażenia wnętrz, ergonomii i akustyki, a także odpowiedniego wykorzystania barw i światła. Proponowane warsztaty, wykłady i ćwiczenia pozwolą uczniom poznać techniki projektowania wnętrz o różnym przeznaczeniu oraz zieleni, miejsc wypoczynku i rekreacji. Elementem podsumowującym mają być konkursowe projekty ocenianie i nagradzane przez wspólną komisję z Panem Leszkiem Biegasikiemnowym nauczycielem matematyki w II LO w składzie.

Myślimy o przyszłości naszych uczniów stwarzając możliwości ich wszechstronnego rozwoju. Dlatego współpraca II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy z uczelniami wyższymi ciągle się rozwija. W tej sprawie nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Na finiszu są starania związane z patronatem uczelni opolskiej – Uniwersytetu Opolskiego, Wydział Prawa i Administracji, którego uruchomienie planowane jest również na wrzesień 2016r.