O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

Beania 2016

beania2016W piątek 07 października w naszej szkole odbyły się Beania 2016, które zorganizowała klasa 3a pod opieką wychowawczyni p.Katarzyny Piekarczyk. Spotkanie pierwszoklasistów ze starszym rocznikiem poprowadziły uczennice klasy 3a: Roksana Drabent i Sylwia Jarząbek.

Na tę okazję uczniowie klas pierwszych przygotowali układ choreograficzny i stroje do znanych teledysków. I tak klasa 1a z wychowawcą p. Maciejem Swędziołem zaprezentowała wersję teledysku Bruno Marsa „The Lazy song". Klasa 1b pod opieką wychowawczyni p. Edyty Jezierskiej przedstawiła swoją wersję występu Pharella Wiliamsa „Happy". Klasie 1c przypadł do odtworzenia teledysk Justina Biebera „Sorry", natomiast „Gangam Style" wykonała wraz z wychowawczynią p. Anną Połeć-Dziemieszonek klasa 1dcamera

W dalszej części nowo przyjęci uczniowie poddani zostali próbom cierpliwości, kreatywności i sprawności sportowej. Za ich wykonanie starsza brać uczniowska zgodziła się w zamian przyjąć pierwszoklasistów w poczet uczniów II LO w Oleśnicy. Udział „młodych żaczków" w poszczególnych konkurencjach oceniali uczniowie klasy 3a, tj. klasy humanistyczno-psychologicznej.

Ostatecznie jury w składzie: wicedyrektor p. Dorota Janik, nauczyciel-bibliotekarz p. Wanda Chirowska oraz przedstawiciel społeczności uczniowskiej a zarazem nowo wybrany przewodniczący szkoły Damian Mszyca, przyznała: I miejsce klasie 1d, drugie miejsce klasie 1c , trzecie miejsce ex aequo klasie 1a i 1b. Beania dały uczniom możliwość zintegrowania się ze sobą, współpracy w zespole i odpowiedzialności za wspólne działania. Z tego dnia pozostaną nam już tylko niezapomniane wspomnienia...

camcorder / camera   Relacje oraz galerie z poprzednich lat