O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

II LO W OLEŚNICY I CIEKAWY SPOSÓB NA RYNKOWY SUKCES ABSOLWENTÓW SZKOŁY - RUSZA PROJEKT "NOWE TECHNOLOGIE = NOWE MOŻLIWOŚCI"

ZSQUAD logoJuż 25 kwietnia w sali widowiskowej BiFK w Oleśnicy odbędzie się inauguracyjny wykład motywacyjny w ramach projektu edukacyjnego #ZSquad. "Szkolny Akcelerator Sukcesu w Biznesie" - to właśnie za pomocą takiego hasła komunikuje się bardzo ciekawa inicjatywa, którą uruchomiło dla swoich uczniów II LO im. Ks. J. Twardowskiego w Oleśnicy przy współpracy ze spółkami z wrocławskiej grupy kapitałowej WDB BU S.A.

Podmioty zaangażowane w projekt postawiły sobie za cel pomoc młodemu pokoleniu we właściwym zrozumieniu i przygotowaniu się do kariery w szeroko pojętym biznesie oraz nowoczesnej przedsiębiorczości. W tym celu prężnie działające spółki z grupy w porozumieniu z przedstawicielami liceum przygotowały dla uczniów szereg możliwości, a wśród nich m.in.:

cykl czterech wykładów poświęconych kluczowym obszarom odpowiedzialnego i efektywnego biznesu, wsparcie finansowe w formie trzech rocznych stypendiów, zajęcia dodatkowe z dziedzin pożądanych na rynku pracy, a nawet staż w spółkach grupy wraz z możliwością sfinansowania realizacji najciekawszego pomysłu na biznes, który zgłoszą zainteresowani uczniowie.

Strony dla właściwej realizacji projektu podpisały stosowne umowy oraz niezbędne regulaminy współpracy, dzięki czemu Szkolny Akcelerator Sukcesu w Biznesie #ZSQUAD na stałe wpisze się w repertuar możliwości jakie II LO w Oleśnicy oferuje swoim uczniom. Dla spółek z zaangażowanej grupy kapitałowej to doskonała okazja do zapoznania się z wymaganiami młodego pokolenia i odpowiedniego przygotowania się na przyszłą, potencjalną współpracę w roli odpowiedzialnych pracodawców.

Zapraszamy do posłuchania co na temat projektu mówi Mariusz Muszyński, Prezes WDB BU S.A., który nie tylko stoi na czele grupy, ale 17 lat temu ukończył II LO w Oleśnicy: https://vimeo.com/213681430

Projekt posiada specjalnie przygotowany na ten cel serwis internetowy, który będzie się rozwijał i zmieniał wraz z realizacją kolejnych etapów projektu, dostępny pod adresem: www.zsquad.pl