O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

DODATKOWE ZAJĘCIA Z FIZYKI, MATEMATYKI I PROGRAMOWANIA

ZSQUAD logoInformujemy wszystkich uczniów II Liceum Ogólnokształcącego a także uczniów klas trzecich gimnazjów, którzy we wrześniu 2017 r. rozpoczną naukę w II LO że w ramach projektu "Nowe Technologie = Nowe Możliwości" realizowanego przez ZSQUAD i II LO od początku roku szkolnego 2017/2018 odbywać się będą dodatkowe zajęcia z fizyki, programowania oraz matematyki prowadzone przez najlepszych specjalistów w tych dziedzinach.

Zajęcia z fizyki prowadzić będzie pracownik Instytutu Fizyki Doświadczalnej Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego dr Piotr Staniorowski. Doktorat uzyskany na Uniwersytecie w Grenoble z dziedziny fizyki jądrowej. Dr Piotr Staniorowski jest doświadczonym pracownikiem akademickim jak również posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą ponadgimnazjalną. Na uczelni pracuje od roku 1991 a od kilku lat prowadzi kursy przygotowujące do matury dla wrocławskich licealistów.

Zajęcia z programowania poprowadzi jeden z najlepszych obecnie programistów w Polsce, absolwent II LO Michał Krupka, prezes firmy Netins Software.

Część matematyczną poprowadzi nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, wychowawca wielu pokoleń matematyków pan mgr Ryszard Pliś.

Zajęcia to realizacja jednego z założeń projektu II LO we współpracy z przedstawicielami grupy WDB. Zapraszamy do udziału.