O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

PIERWSI STYPENDYŚCI #ZSQUAD !

IMG 1166W dniu 12 czerwca 2017 przyznano pierwsze stypendia w ramach projektu #zsquad „NOWE TECHNOLOGIE = NOWE MOŻLIWOŚCI". Przed komisją stypendialną stanęło w tym dniu 14 kandydatów do stypendiów. Komisja w składzie: Michał Krupka, Mariusz Muszyński oraz Jacek Strzelecki przyznała trzy stypendia w wysokości 500 złotych, które uczniowie otrzymywać będą co miesiąc od 01 września 2017 do 31 sierpnia 2018 r.

Pierwszymi stypendystami zostali: matematyka – Michał Berc kl. IId, informatyka – Mateusz Dudek kl. IId, komunikacja społeczna – Małgorzata Dryzd kl. IIa.

Ponadto uwzględniając wysoki poziom umiejętności i wiedzy kandydatów fundatorzy zdecydowali, że cztery osoby otrzymają możliwość odbycia stażów w spółkach grupy kapitałowej WDB a są to: Mateusz Dudek, Małgorzata Dryzd, Piotr Leja i Aleksander Bylicki.

Odbywanie stażów umożliwi uczniom rozwijanie pasji i zainteresowań pod okiem najlepszych specjalistów. Wszystkich zainteresowanych uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu stypendialnego #zsquad już za rok. Naprawdę warto.