II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 2017

DEN 2017Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszym Liceum odbyła się uroczysta akademia. Stało się tradycją, że co roku na tej akademii przed rozpoczęciem części oficjalnej ustępujący ze swojego stanowiska Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego ogłasza oficjalne wyniki wyborów i przekazuje władzę nowemu Przewodniczącemu.

Dlatego też rozpoczynający uroczystość Damian Mszyca przekazał głos nowo wybranej przewodniczącej SU Neli Rewers, która podziękowała wszystkim za poparcie, jakie otrzymała w wyborach i obiecała wytężoną pracę na rzecz szkolnej społeczności. Nela Rewers przedstawiła także skład prezydium SU. Są to – Dawid Weliczko -zastępca Przewodniczącej SU, Hanna Przybył – sekretarz SU oraz Natalia Jezierska – skarbnik SU.

Prowadząca uroczystość odebrała następnie uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły od pierwszoklasistów. camera

 

Społeczność uczniowską klas pierwszych reprezentowali: z klasy I a Zuzanna Zmyślona, Kacper Mularczyk.  Przedstawiciele klasy I b to Julia Panek, Dawid Oleksyn Z klasy I c byli to Michalina Bardadyn, Bartosz Nowak, a z klasy I d Natalia Matuszak, Adrian Szymański .

Po uroczystym przyrzeczeniu głos zabrała przedstawicielka klasy I c Ola Charuza, która obiecała godnie reprezentować naszą Szkołę i dbać o jak najlepsze wyniki w nauce.

Wiceprzewodniczący SU Dawid Weliczko skierował następnie do kadry pedagogicznej życzenia, a uczennice klasy II a wręczyły kwiaty.

Ciąg dalszy akademii to okolicznościowe przemówienie pana wicestarosty Piotra Karaska z życzeniami dla Pedagogów i Pracowników II LO a także słowa kierowane do Braci Uczniowskiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nie zabrakło również ważnego wystąpienia Pani Dyrektor Jolanty Kwaśniewskiej, która z okazji święta DEN podziękowała wszystkim pracownikom II LO za ich zaangażowanie i codzienną pracę na rzecz dobra uczniów Dwójki.

Pani Dyrektor wyróżniła następnie nauczycieli i pracowników szkoły nagrodą Dyrektora Szkoły. Otrzymali ją w tym roku: Wanda Chirowska, Krzysztof Burdka, Leszek Biegasik, Urszula Dibelka, Katarzyna Jaworska-Dawidziuk, Edyta Jezierska, Agnieszka Komsta-Fila, Eleonora Marmajewska-Basińska, Marta Wójcik, Maciej Swędzioł, Katarzyna Przybycień, Elżbieta Szulczewska, Grażyna Adamik-Bochenek, Dorota Skowrońska, Andrzej Pietrowicz i Beata Stochła


Ostatnim akordem piątkowej uroczystości była Licealiada – teleturniej przygotowany przez klasę II a.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .