II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

JAKUB FLACZYK STAŻYSTĄ W KONCERNIE KOSMICZNYM SATREVOLUTION

swiatowid satrevolutionNasza szkoła wiele zyskuje dzięki projektowi #ZSQUAD ZSQUAD logo. Jak wiadomo, prowadzimy między innymi dodatkowe zajęcia z matematyki, fizyki i programowania, nasi uczniowie dostają stypendia oraz mają możliwość odbycia ciekawego stażu w jednej ze spółek grupy kapitałowej WDB.

Uczeń klasy I D Jakub Flaczyk 12 stycznia bieżącego roku dołączył jako kolejnych uczeń IILO do grona stażystów, rozwinie swoje skrzydła w SatRevolution S.A

SatRevolution to największy polski koncern kosmiczny. Założony przez zarząd T-Bull'a, największego producenta gier mobilnych w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji technologii satelitarnych. Ich dziecko Światowid jest pierwszym komercyjnym satelitą w Europie.

 

Cechują go wielkie możliwości i małe rozmiary 20x20x10[cm], waży jedynie 2kg. Pod względem technicznym jest zgodny ze standardami amerykańskich firm zajmujących się wynoszeniem sprzętu na orbitę okołoziemską. Światowid zostanie wyniesiony rakietą SpaceX Falcon w drugim kwartale tego roku. Będzie dostarczał ważnych informacji dla studentów uniwersytetu w Stanach Zjednoczonych jak i dla naukowców z całego świata.

Światowid odciśnie swój ślad na mapie wszechświata, będzie ważnym punktem na osi czasu astronomii. Trzeba patrzeć daleko i mierzyć wysoko. Bardzo się cieszę, że dostałem możliwość dołączenia do załogi SatRevolution i okrętu Światowid, że mogę zostawić mu cząstkę swojej pasji.

 

Jakub Flaczyk, nowy stażysta #Zsquadu

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .