O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

Z JAK ZARABIANIE - CZWARTY WYKŁAD MOTYWACYJNY #ZSQUADU | KONKURS NA STARTUP

ZZARABIANIEDnia 2 lutego 2018 roku w Sali widowiskowej BiFK w Oleśnicy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w czwartym wykładzie motywacyjnym w ramach programu edukacyjnego "ZSQUAD – Szkolny Akcelerator Sukcesu w Biznesie". Tym razem prelegentami byli Pan Krzysztof Cichecki i Pan Mariusz Muszyński.

Na trzech pierwszych spotkaniach poruszane były fundamentalne dla udanego biznesu zagadnienia zaangażowania, roli zespołu i zasięgu w prowadzeniu firmy. Tematem ostatniego wykładu było Z jak zarabianie. Mieliśmy okazję usłyszeć od absolutnuch fachowców i profesjonalistów, jak podchodzić odpowiedzialnie do pieniędzy, jak mądrze oszczędzać, inwestować i czerpać z tego korzyści, a przy tym nie doprowadzić do utraty zysków, które wypracowaliśmy. camera

Obaj panowie, bazując na swoim bogatym biznesowym doświadczeniu, opowiedzieli, co należy robić, aby osiągnąć sukces i zrobić karierę w przyszłym biznesie, a także umieć sprostać realnym wyzwaniom stojącym na rynku pracy, z którymi w przyszłości zmierzyć będą musieli się wszyscy adepci sztuki prowadzenie własnej firmy.

Został również rozstrzygnięty konkurs „Jak zarobię swój pierwszy milion to.......".

Ponadto, zgodnie z obietnicami złożonymi w chwili powołania do życia Akceleratora, ogłoszony został konkurs na startup. Zakłada on wsparcie ucznia lub grupy uczniów, którzy mają pomysł na biznes, znaczną kwotą, która umożliwi realizację pomysłu.

fot. Aleksander Bylicki