II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

WARENDORF 2018

warendorf2018Polsko-niemiecka wymiana młodzieży to jedna z form międzynarodowych kontaktów, które oferujemy w II LO naszym uczniom (więcej o dotychczasowych wymianach). W minionym tygodniu, w dniach 09.-13. kwietnia 2018 roku ośmioosobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycielki języka niemieckiego p. Agnieszki Komsty-Fili gościła w Augustin-Wibbelt-Gymnasium w partnerskim Warendorfie.

Uczestnicy wymiany zostali zakwaterowani u niemieckich partnerów – uczniów i nauczycieli AWG. Nasi partnerzy przygotowali dla nas atrakcyjny program, który umożliwił nam poznanie partnerskiego miasta Oleśnicy – Warendorfu, jego regionu ale przede wszystkim stworzył platformę wzajemnych kontaktów z rówieśnikami z Niemiec.  camera

 

W programie znalazło się spotkanie z wice-burmistrz miasta Warendorf – panią Doris Kaiser, zajęcia edukacyjne w szkole oraz pobyt w kręgielni. Dodatkowo nasza młodzież zwiedziła Kolonię z jej wspaniałą katedrą oraz obejrzała zbiory malarstwa w Muzeum Ludwig. W kolejnym dniu grupa odwiedziła Bonn a w nim Haus der Geschichte – muzeum współczesnych Niemiec od 1945 roku. Ostatnim punktem pobytu było Münster, które uczniowie poznali poprzez udział w grze miejskiej.

Jednym z celów wymiany jest trening języków niemieckiego i angielskiego. Wymiana to również możliwość lepszego poznania się młodzieży z obu krajów, co w przyszłości owocuje zanikaniem barier, uprzedzeń i złych stereotypów po obu stronach granicy.

Koordynatorami wymiany ze strony II LO w Oleśnicy są nauczyciele, p. Agnieszka Komsta-Fila oraz p. Maciej Swędzioł. Projekt jest współfinansowany przez: organizację Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży, Starostwo Powiatowe w Oleśnicy, Urząd Miasta Oleśnica, oraz rodziców naszych uczniów.

Opiekun wymiany
Agnieszka Komsta-Fila

 

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .