II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

BUSINESS CHALLENGE - 5 ŚMIAŁKÓW W WALCE O START-UP W RAMACH PROJEKTU #ZSQUAD

zsquad business challenge22 maja w II Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnicy odbyło się spotkanie Business Challenge, realizowane w ramach unikalnego na skalę kraju projektu #ZSQUAD Szkolny Akcelerator Sukcesu w Biznesie. Spotkanie zostało skierowane do uczniów naszej szkoły, którzy mają ciekawy pomysł na biznes. Najlepszy z nich, czyli taki, który w skrócie trafia w potrzebę, jest innowacyjny i realny do realizacji, powalczy o szansę na wsparcie finansowe i organizacyjne ze strony inwestorów oraz praktyków biznesowych z grupy kapitałowej WDB.

Do konkursu stanęło pięciu śmiałków, którzy przedstawili swoje pomysły na innowacyjny biznes. Ich koncepcje oceniała komisja, w skład której wchodzili prezesi i członkowie zarządów spółek aktywnych m.in. w obszarach nowych technologii, mediów społecznościowych, a nawet rozwiązań stosowanych w przestrzeni kosmicznej. Wśród zaprezentowanych propozycji pojawiły się: kryptowaluty, platforma e-lerningowa, ekologiczna komunikacja autobusowa oraz nowoczesne rozwiązania do zastosowania w domowych oknach.

Spotkanie było zwieńczeniem całorocznej współpracy II LO ze spółkami Grupy Kapitałowej WDB w ramach projektu #ZSQUAD. Aktualnie komisja pracuje nad wnioskami dotyczącymi wszystkich zaprezentowanych pomysłów.

Podczas drzwi otwartych szkoły, które odbędą się w najbliższy piatek 25 maja, poznamy szczegóły dotyczące kontynuacji projektu #zsquad w roku szkolnym 2018/2019. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w biznesowym wyzwaniu należą się wielkie gratulacje oraz uznanie dla odwagi i podjętego wysiłku przygotowania własnych prezentacji.

 

W wyzwaniu wzięli udział: Szymon Leja kl. I d, Jakub Flaczyk kl. I d, Maciej Steblecki kl. II b, Jacek Sułkowski i Michał Tokarski kl. I d. Wszystkim uczestnikom raz jeszcze gratulujemy!

 

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .