O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

DRZWI OTWARTE 2018

DrzwiOtwarte2018Za nami kolejny Dzień Drzwi Otwartych w II LO. Kolejny bardzo udany. Chcieliśmy podziękować dyrektorom oraz nauczycielom-opiekunom gimnazjów oraz szkół podstawowych z Oleśnicy oraz całego powiatu za przyjęcie zaproszenia i wysoką frekwencję oraz fantastyczną atmosferę.  camera

Dziękujemy panom Mariuszowi Muszyńskiemu oraz Aleksandrowi Sienkiewiczowi, przedstawicielom grupy kapitałowej WDB i jednocześnie partnerom #Zsquadu, za podsumowanie projektu oraz bogatą ofertę na rok szkolny 2018/2019. Panowie ogłosili również zwycięzców Bussines Challenge. Jacek Sułkowski oraz Michał Tokarski, przedstawiając swój innowacyjny i jak się okazało dobrze rokujący pomysł, zrobili pierwszy krok w kierunku stworzenia własnego biznesu. Projekt został wybrany, jest analizowany obecnie przez specjalistów i ma szanse na wsparcie finansowe i organizacyjne ze strony inwestorów oraz praktyków biznesowych z grupy kapitałowej WDB (będziemy informować na naszej stronie o postępach).

Podziękowania składamy również wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się w organizację imprezy. Widzimy się za rok. | Galerie imprez z lat ubiegłych TU.