O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

PROJEKT #ZSQUAD - EDYCJA 2018/2019 | PROGRAM STYPENDIALNY, STAŻE

ZSQUAD logoDrodzy uczniowie II LO. Szkoła to nie tylko godziny spędzone w ławkach szkolnych czy na zmaganiach z zadaniami domowymi. Szkoła to również miejsce, które ma wspierać waszą kreatywność i pomagać w rozwijaniu pasji. Właśnie po to w zeszłym roku zainaugurowaliśmy w naszej szkole innowacyjny i zakrojony na ogromną skalę projekt #Zsquad „Nowe technologie – nowe możliwości". (wszystko o projekcie oraz wydarzeniach związanych z projektem w roku szkolnym 2017/2018)

Każdy projekt, żeby mógł się rozwijać, musi ewoluować. My dokonaliśmy oceny tego, co działo się w ramach projektu w całym zeszłym roku. W bieżącym roku szkolnym chcemy Wam zaproponować ulepszoną i bogatszą o doświadczenia ubiegłoroczne wersję #Zsquadu.

8 października zapraszamy uczniów klas 1 i 2 do sali widowiskowej BiFK w Oleśnicy na #Zsquadowe spotkanie. Przedstawimy jeszcze raz założenia i plany projektu na ten rok.

Wszystkich uczniów klas 1 i 2 zachęcamy również do uczestnictwa w programie stypendialnym.

Od października do końca kwietnia będziecie mieć możliwość zaangażowania się i realizacji pasji w szkole i poza nią. Dla wszystkich wytrwałych przygotowaliśmy wartościowe Stypendia #Zsquad w wysokości 500 zł wypłacanych przez 12 miesięcy oraz wakacyjne staże w spółkach z branży nowych technologii (szczegółowy regulamin programu stypendialnego #Zsquad).

Wszystkich zainteresowanych ubieganiem się o Stypendium #Zsquad zapraszamy serdecznie 4 października (czwartek) o godzinie 14.10 do auli szkolnej (sala 33) na spotkanie informacyjne oraz po odbiór Indeksów Stypendysty #Zsquadu. W razie wszelkich ewentualnych pytań prosimy kontaktować się z nauczycielami – opiekunami #Zsquadu (p. Marta Wójcik, p. Adam Wójcik, p. Anna Połeć-Dziemieszonek, p. Maciej Swędzioł).