II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Wydarzenia

Lazurowe Wybrzeże, maj 2015

Więcej…Od 02 do 07 czerwca 2015 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Księdza Jana Twardowskiego w Oleśnicy pod opieką nauczycieli: Eleonory Marmajewskiej-Basińskiej, Wandy Chirowskiej, Beaty Korolewskiej-Długosz oraz Doroty Skowrońskiej, uczestniczyli w wycieczce na Lazurowe Wybrzeże do Francji, jednego z najsłynniejszych ośrodków kultury, 47 kraju pod względem wielkości na świecie. Południe Francji zawsze przyciągało artystów, kompozytorów, w myśl motta Paula Cezanne, iż „kolor może przenosić, a nawet tworzyć góry."

W tym roku szkolnym wraz z zaprzyjaźnionymi uczniami zwiedziliśmy kraj, gdzie spoczywa nasz wielki rodak - F. Chopin- według słów C. K. Norwida „Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel". Francja to kolejne wielkie nazwiska naszych rodaków: M. Skłodowska-Curie, Jan Kazimierz. |  camera

 

 

Więcej…

Miśnia i Drezno, grudzień 2014

Więcej…Wycieczka na drezdeński jarmark bożonarodzeniowy weszła już na trwałe do kalendarza wydarzeń w naszym liceum. 5 grudnia o godz. 5.00 36 osobowa grupa uczniów pod opieką p. Małgorzaty Jureczko, p. Marceliny Szymańskiej, p. Małgorzaty Wojtczak i organizatorki wyjazdu p. Agnieszki Komsty-Fili wyruszyła do Miśni i Drezna.

Naszym celem była Manufaktura Porcelany w Miśni. Obejrzeliśmy tu pokaz ręcznego wykonywania wyrobów porcelanowych, przepiękną kolekcję tych wyrobów, po czym wybraliśmy się do centrum starego Miasta w Miśni, gdzie mogliśmy obejrzeć lokalny jarmark bożonarodzeniowy. Mieliśmy tu także czas na małe zakupy w supermarkecie. |  camera

 

Więcej…

Świeradów Zdrój, wrzesień 2014

Więcej…W dniach 28-29 września 2014 roku klasy: 2C i 2E wraz z wychowawczyniami p.M. Paździor i p. U. Dibelką uczestniczyły w wycieczce do Świeradowa Zdroju i okolic.

Pierwszego dnia, po 3-godzinnej podróży autokarem i zakwaterowaniu w ośrodku wypoczynkowym, udaliśmy się na krótki spacer po Świeradowie, podczas którego odwiedziliśmy m.in. najdłuższą na Dolnym Śląsku Halę Spacerową Domu Zdrojowego. Kolejnym punktem wycieczki było zdobycie Stogu Izerskiego, który znajduje się na 1105 m n.p.m.. Choć droga była ciężka i długa, wszyscy bez większych problemów dotarliśmy na jego szczyt. Po przerwie na posiłek w schronisku, udaliśmy się szlakiem górskim w stronę „Chatki Górzystów". Następnie zadowoleni, lecz zmęczeni niespełna w sumie 20-kilometrową wędrówką wróciliśmy do miejsca noclegowego, gdzie zjedliśmy obiadokolację, a wieczorem zorganizowaliśmy ognisko, podczas którego piekliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy piosenki przy akompaniamencie gitary. |  camera

 

Więcej…

Berlin, czerwiec 2014

Więcej…W dniach 06.-08.czerwca 38 osobowa grupa uczniów II LO pod opieką nauczycielek p. Agnieszki Komsty-Fili, p. Małgorzaty Wojtczak i p. Marty Paździor wybrała się na wycieczkę do Berlina i Poczdamu.

Wyruszyliśmy w piątek 06. czerwca wczesnym rankiem, by już po 5–cio godzinnej podróży autokarem znaleźć się w stolicy naszego zachodniego sąsiada. Z recepcji naszego hotelu „Generator Prenzlauer Berg” zabraliśmy zakupione dla nas bilety na metro, a następnie miejskimi środkami komunikacji wyruszyliśmy na podbój Berlina.

Na naszej piątkowej trasie znalazły się Plac Alexandra, Wieża TV, Czerwony Ratusz, Plac Zamkowy, Katedra Berlińska, a głównym punktem programu było Muzeum Pergamońskie na Wyspie Muzeów, którego wnętrza, pełne wspaniałych starożytnych zabytków na wielu z nas zrobiły ogromne wrażenie. Do jego najsłynniejszych zabytków należy między innymi ołtarz Zeusa ze starożytnego miasta Pergamon w Grecji, brama targowa z Miletu czy Brama Isztar i droga procesyjna z Babilonu.

 

Więcej…

Londyn, czerwiec 2014

Więcej…W dniach 6-10 czerwca 2014 roku grupa licząca 44 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego oraz kilkoro uczniów z zaprzyjaźnionych szkół oleśnickich, uczestniczyła w wyjeździe do stolicy Anglii - Londynu. Opiekunkami były: p. Wanda Chirowska, p. Dorota Skowrońska, p. Marta Wójcik oraz p. Eleonora Marmajewska-Basińska. Naszym przewodnikiem po Londynie był pan Stanisław Francuz.

Droga była długa, 22 godziny w autobusie to bardzo dużo czasu, ale nie nudziliśmy się. Jechaliśmy przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję, stamtąd tunelem pod kanałem La Manche, by w końcu dostać się do Anglii. Po przyjeździe przebraliśmy się w wygodne ubrania, wzięliśmy nasze aparaty i metrem pojechaliśmy do centrum Londynu. Tak zaczynał się każdy z 3 dni spędzonych w Londynie.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .