II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

W związku z feriami, oddanie Indeksów Stypendysty przesunięte zostaje na koniec tygodnia po feriach, termin oddania IS za miesiąc styczeń upłynie zatem dopiero 28 lutego.

 

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

ZAPROSZENIE DO dwójkARTU, UCZNIOWSKIEJ GALERII II LO /EDYCJA 2020/

20200206 141658Mamy zaszczyt zaprosić na tegoroczną wystawę prac uczniowskich II LO w Oleśnicy w ramach galerii uczniowskiej "dwójkART czyli o sztuce u Twardowskiego", która odbywa się w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Oleśnicy, przy ul. Kochanowskiego 4. Wystawa będzie trwała do końca lutego bieżącego roku.

W tym roku przedstawiamy prace plastyczne zarówno absolwentów: Sary Grzelak, Aleksandry Curyło, jak i obecnych uczniów naszej szkoły: Zuzanny Zmyślonej, Natalii Ilskiej, Laury Gogniat, Wiktorii Matuszczyk, Marceliny Adamczyk, Patrycji Franczyk, Jakuba Ryczyńskiego, Michele Kamel, Michała Bochenka, Eli Dovhan, Natalii Kubackiej, Kamili Kowalczyk, Eweliny Kanadys i Amelii Grabki.

Ponadto, w tym roku również zostały zaprezentowane wiersze autorstwa naszych uczniów: Wiktorii Matuszczyk, Eweliny Pienio, Natalii Kubackiej, Marceliny Senger (z kaligrafią Zuzanny Ubowskiej) oraz autorstwa anonimowego.

 

 

 

 

Więcej…

ERASMUS+ W HYDROPOLIS

hydropolisCentrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis we Wrocławiu to właściwe miejsce na znalezienie odpowiedzi na pytanie – dlaczego woda to dobro podlegające ochronie? Takie jest bowiem hasło realizowanego w naszej szkole międzynarodowego projektu współpracy ze szkołami w Finlandii i Francji w ramach programu Erasmus+ (strona projektu).

To właśnie tutaj, 31 stycznia 2020 r., grupa uczniów uczestniczących w projekcie zgłębiała tajemnice pojawienia się wody na Ziemi oraz jej znaczenia. Dla nikogo nie był zaskoczeniem fakt, że woda zajmujei ponad 70% powierzchni naszego globu, ale tylko ok. 3% stanowią wody słodkie. Jednak większość z nich jest związana w postaci lodu, a więc tylko niewielka ilość (ok. 0,77%) jest dostępna dla człowieka i to też tylko teoretycznie. Część z tych wód jest mocno zanieczyszczona w wyniku działalności człowieka i nie może być wykorzystywana.

 

Więcej…

SREBRO W SHORT TRACKU W FINALE DOLNOŚLĄSKIM

shortrack30 stycznia we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski w łyżwiarstwie szybkim. Reprezentacja męska w składzie: Jakub Garbaczewski, Feliks Kopczyk, Patryk Martynowicz i Adam Junik po pięknej walce zdobyła II miejsce na Dolnym Śląsku.

Żeńska drużyna w składzie: Patrycja Biały, Klaudia Filipowiak, Wiktoria Kozakiewicz i Aleksandra Stasiak odnisła również sporu sukces. W bardzo silnej stawce uplasowała się na VIII miejscu na Dolnym Śląsku.

Obu drużynom serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

 

 

Więcej…

"ZJAZD ABSOLWENTÓW' - PROJEKCJA FILMU W RAMACH KOŁA FILMOWEGO

Zjazd absolwentowZa nami kolejny wyjazd koła filmowego do wrocławskiego kina Nowe Horyzonty. Tym razem, w ramach realizowanego w naszej szkole projektu („Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej"), obejrzeliśmy szwedzki film w reżyserii Anny Odell. "Zjazd absolwentów" to jednocześnie fabuła, dokument i performance, który zdobył wiele nagród filmowych. Więcej na temat filmu możecie przeczytać w recenzji Wiktorii Serwin z kl. 2a.

"Zjazd absolwentów" to film paradokumentalny z 2013 roku w reżyserii Anny Odell. Artystka znana jest z prowokacji pt. "Unknown Woman 2009 ", w której pozoruje swoje samobójstwo i rejestruje cały proces.

Film, który obejrzeliśmy, inspirowany jest trudnymi przeżyciami autorki z dzieciństwa. Odzywają się one echem, gdy nie zostaje zaproszona na zjazd absolwentów. Nie jest to jednak film zemsty, nie ma na celu nikogo ośmieszyć. Stanowi raczej formę autoterapii artystki, rozbudowaną prowokację artystyczną, mającą na celu zobrazowanie prześladowań, których doświadczyła w młodości.

Film podzielono na dwie części. Pierwsza z nich to inscenizacja fabularna, wyreżyserowany zjazd absolwentów. W drugiej reżyserka pokazuje film swoim autentycznym oprawcom ze szkolnych lat i przeprowadza z nimi rozmowy dotyczące wspomnień ze szkoły.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .