II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

DRUGIE I TRZECIE MIEJSCE W KONKURSIE PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

piosenka obcojezyczna 2019W dniu 17 grudnia 2019 roku odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych.

Wśród wszystkich uczestników reprezentujących miasto i powiat znalazły się trzy uczennice z naszej szkoły: Zuzanna Cupioł z piosenką "Ya No Mas", Klaudia Tomczyk oraz Laura Gogniat. Eliminacje przyniosły następujące wyniki: II miejsce z utworem "Ashes" zajęła Klaudia Tomczyk natomiast III miejsce wywalczyła Laura Gogniat z klasy 2c. Laura zprezentowała utwór "Never Enough".

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom artystycznego sukcesu.

 

Więcej…

WYNIK ZBIÓRKI 28. FINAŁU WOŚP W NASZEJ SZKOLE

wosp 2020 dziewczynyPodejmując się zbiórki pieniędzy nie podejrzewaliśmy, że tak wielki będzie odzew naszej społeczności szkolnej. W ciągu czterech dni uzbieraliśmy 1364,12 zł!!!

Szczególne podziękowania należą się Roksanie Fiołce i Victorii Łopacie z kl. 1a oraz Kindze Mielcarek i Natalii Kubackiej z kl 1gd.

W imieniu oleśnickiego sztabu WOŚP i swoim własnym, wielkie dzięki! Jesteście WIELCY!

Katarzyna Jaworska-Dawidziuk

WOŚP 2020 - ZBIÓRKA W IILO

wosp2020Zapraszam do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!! W tym roku, dzięki staraniom p. Katarzyny Jaworskiej-Dawidziuk nasza szkoła będzie dysponowała własną puszką.

Zbiórka pieniężna trwa od wtorku 07.01. do piątku 10.01.2020. Pokażmy, że jako społeczność szkolna potrafimy wiele. Jesteśmy jedną z niewielu szkół, które otrzymały puszkę. W trakcie lekcji puszka prawdopodobnie będzie "stacjonowała" w sekretariacie lub w sali 22 (nowa pracownia języka angielskiego w naszej szkole, znajduje się na parterze :-). W trakcie przerw wybrani uczniowie będą zbierać pieniądze na korytarzu szkolnym.

 

Więcej…

ZAJĘCIA Z ANTROPOLOGII W MUZEUM CZŁOWIEKA UWR

antropologia2019 2Tegoroczni maturzyści, uczniowie klasy medycznej, mieli okazję poznawania budowy i funkcji organizmu człowieka przy wykorzystaniu jak najbardziej aktywnych form poznawczych. Właśnie temu celowi służył ich wyjazd, w środę 18 grudnia 2019 roku do Muzeum Człowieka przy Katedrze Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podczas zajęć z pracownikiem uczelni poznali oni budowę biernej części układu ruchu – szkieletu człowieka. Prowadząca lekcję w muzeum przypomniała budowę morfologiczną i anatomiczną kości, ich rodzaje i położenie w szkielecie, zwracając przy tym uwagę na charakterystyczne bruzdy lub grzebienie umożliwiające ich identyfikację. W ten sposób uczniowie poznali również położenie kości względem siebie.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .