II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

GŁOSUJEMY NA SIŁOWNIĘ ZEWNĘTRZNĄ PRZY NASZEJ SZKOLE!!!

Zapraszamy wszystkich do oddania głosu na zadanie nr 8 w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego 2020, czyli REALIZACJĘ SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ przy II LO im Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy.

Głosowanie odbywa się w dniach od 1 do 14 października 2019 r. w formie elektronicznej w trybie zamkniętym, dostępnym po zalogowaniu się poprzez stronę: https://ankiety.olesnica.pl/badanie/start/n/olesnicki-budzet-obywatelski-2020.

 

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

SUKCESY NA INAUGURACJĘ WSPÓŁZAWODNICTWA W RAMACH LICEALIADY 2019/2020

inauguracja licealiada 2019 202024 września na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu nasi uczniowie rozpoczęli rywalizację sportową. W ramach Licealiady młodzieży wzięli udział w Finale Dolnośląskim Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Zmagania sportowe odbywały się w blokach: biegi krótkie, biegi średnie, skoki, rzuty i sztafety.

I już na inaugurację cieszymy się z pierwszych sukcesów! Jagoda Schubert z klasy 3b zdobyła srebrny medal w rzucie dyskiem z wynikiem 26,85m. Nina Krzywańska również z klasy 3b wywalczyła brązowy medal w rzucie oszczepem 600g na odległość 24,34m. Marcelina Banasik z klasy 1a zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal w biegu na 800m z wynikiem 2:36,76.

Jedynym medalistą wśród panów został Patryk Martynowicz z klasy 2c, zdobywając brązowy medal w skoku wzwyż z wynikiem 175cm.

 

Więcej…

WYCIECZKA EDUKACYJNO-INTEGRACYJNA KLAS PSYCHOLOGICZNYCH

integracja 1abW środę uczniowie klas 1a i 1ga pod opieką wychowawczyń – p.A.Połeć-Dziemieszonek i p.E.Jezierskiej oraz nauczyciela bibliotekarza - p.W.Chirowskiej i pedagoga szkolnego – p.M.Wójcik, pojechali na wycieczkę edukacyjno–integracyjną do Krośnic. Na miejscu odwiedziliśmy Ośrodek Edukacji Ekologicznej, który prowadzi zajęcia z dziedziny edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży, a także zajmuje się promocją walorów przyrodniczych i kulturowych regionu.

Choć było zimno, to spacer wokół stawów Krośnickich był bardzo przyjemny, doświadczeni przewodnicy – edukatorzy bardzo ciekawie prezentowali wiadomości o znajdujących się na szlaku roślinach, zwierzętach i rozmaitych zagadnieniach przyrodniczych. Zadaniem uczniów było rozwiazywanie kart pracy, które przy pomocy koleżanek i kolegów wypełniali bardzo sprawnie.  camera

 

Więcej…

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2019

wybory03. października 2019 odbędą się w naszej szkole wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia.

Kandydaci mogą prowadzić kampanię wyborczą od 24. września do 02. października 2019. Debata kandydatów odbędzie się w środę 02. października 2019 (godzinę podamy w późniejszym terminie). W tym dniu po debacie rozpoczyna się cisza wyborcza. Komitety wyborcze kandydatów zobowiązane są usunąć z terenu szkoły wszystkie ślady zakończonej kampanii wyborczej.

W trakcie debaty każdy uczestnik otrzyma czas na wystąpienie, podczas którego powinien zaprezentować siebie oraz swój program wyborczy. Przewidziane są także pytania od publiczności.

 

Więcej…

NARODOWE CZYTANIE 2019

narodowe czytanie 2019II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego wraz z Filią Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej w Oleśnicy zorganizowało kolejną edycję Narodowego Czytania. Dodatkową atrakcją była przygotowana wystawa tematyczna poświęcona polskiej nowelistyce. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury i potrzebę dbałości o polszczyznę.

Podczas tegorocznej odsłony Narodowego Czytania Para Prezydencka zaprosiła do wspólnego czytania polskich nowel. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. Wśród nich znalazły się takie utwory jak: Dobra pani – Elizy Orzeszkowej, Dym – Marii Konopnickiej, Katarynka – Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Brunona Schulza, Orka – Władysława Stanisława Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony... – Stefana Żeromskiego, Sachem – Henryka Sienkiewicza oraz Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryka Rzewuskiego. camera

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .