II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

GŁOSUJEMY NA SIŁOWNIĘ ZEWNĘTRZNĄ PRZY NASZEJ SZKOLE!!!

Zapraszamy wszystkich do oddania głosu na zadanie nr 8 w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego 2020, czyli REALIZACJĘ SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ przy II LO im Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy.

Głosowanie odbywa się w dniach od 1 do 14 października 2019 r. w formie elektronicznej w trybie zamkniętym, dostępnym po zalogowaniu się poprzez stronę: https://ankiety.olesnica.pl/badanie/start/n/olesnicki-budzet-obywatelski-2020.

 

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

koniec roku 2019Rozpoczęły się upragnione wakacje. Zanim jednak wybrzmiał ostatni dzwonek, uroczystym apelem zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019.

Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem (lista nagrodzonych i wyróżnionych poniżej). Podsumowane zostało współzawodnictwo w konkursach przedmiotowych, inicjatywach artystycznych i zawodach sportowych, Lidze Klas. Nagrodzone zostały osoby ze stuprocentową frekwencją. Zamknęliśmy ponadto drugi rok projektu stypendialnego #Zsquad (już dzis zapraszamy na trzecią edycję w roku szkolnym 2019/2020). Akademię zakończył program artystyczny, przygotowany przez klasę 1c pod czujnym okiem p. Agnieszki Kierkicz-Śliwki.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy spokojnych i udanych wakacji.

 

Więcej…

WYNIKI LIGI KLAS W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

liga klas wyniki2019Rok szkolny 2018/2019 dobiega końca. Czas więc na ogłoszenie zwycięzców całorocznej rywalizacji Ligi Klas. I miejsce zajęła klasa II A, zdobywając 929 punktów. Na miejscu II uplasowała się klasa I B z 907 punktami na koncie. Na  miejscu III znalazła się klasa II D, uzyskując 839 punktów.

Gratuluję zwycięskim klasom. Dziękuję za współpracę wszystkim łącznikom ds. Ligi Klas. Zapraszam do ponownej współpracy w nowym roku szkolnym. Życzę Wam udanych i bezpiecznych wakacji!

 

Więcej…

WARSZTATY Z KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ NA SWPS

SWPS PSYCHOLOGIAUmiejętność porozumiewania się odgrywa ogromną rolę, począwszy od komunikacji w rodzinie, po komunikację w pracy zawodowej. To, czy osiągamy sukces zależy od tego, w jaki sposób nawiązujemy kontakty, prowadzimy rozmowy, rozwiązujemy konflikty.

W dniu 6 czerwca 2019 roku klasa 2b uczestniczyła w warsztatach przewidzianych w ramach autorskiego programu Komunikacji Społecznej, realizowanego przez klasę humanistyczną. Warsztaty były prowadzone przez p. Adrianę Bernady, doktorantkę Uniwersytetu SWPS. Rozmawialiśmy o sposobach rozwiązywania konfliktów, dyskutowaliśmy o tym, jak im zapobiegać oraz ćwiczyliśmy umiejętności efektywnego komunikowania się, czyli nabywaliśmy jedną z kluczowych kompetencji XXI wieku.

 

Więcej…

TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA II LO A.D. 2019

DSC 0852-3Dnia 6 czerwca 2019 roku odbył się w naszej szkole tradycyjnie kolejny już turniej szachowy. Udział w trzeciej edycji wzięło osiem osób. Koordynatorem konkursu był pan Leszek Biegasik.

Na 7 godzinie lekcyjnej uczestnicy zjawili się na turnieju aby powalczyć o PUCHAR DYREKTORA II LO. W tym roku ten zaszczytny tytuł przypadł Marcinowi Wierzbickiemu uczniowi z klasy 2d. Kolejne miejsca na podium zajęli: Kuba Hasiak i Dominik Mszyca.

Gratulujemy serdecznie i zapraszamy w przyszłym roku, w okresie przedwakacyjnym na kolejna edycję.

 

 

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .