II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

GŁOSUJEMY NA SIŁOWNIĘ ZEWNĘTRZNĄ PRZY NASZEJ SZKOLE!!!

Zapraszamy wszystkich do oddania głosu na zadanie nr 8 w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego 2020, czyli REALIZACJĘ SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ przy II LO im Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy.

Głosowanie odbywa się w dniach od 1 do 14 października 2019 r. w formie elektronicznej w trybie zamkniętym, dostępnym po zalogowaniu się poprzez stronę: https://ankiety.olesnica.pl/badanie/start/n/olesnicki-budzet-obywatelski-2020.

 

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

SZKOLNY KONKURS O J. KOCHANOWSKIM - WYNIKI

j.kochanowskiPragniemy poinformować, że Szkolny konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego oraz epoce renesansu wygrała uczennica kl.1b Nikola Gałka

Konkursowe zmagania uczniów klas pierwszych miały miejsce 30 maja. Zadania opracowały nauczycielki języka polskiego: p. Edyta Jezierska oraz p. Anna Połeć- Dziemieszonek, które czuwały nad przebiegiem rywalizacji.

Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie twórczości Jana Kochanowskiego, utrwalanie wiedzy na temat poety i czasów renesansu, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i doskonalenie umiejętności analizy i interpretacji tekstu poetyckiego

 

Więcej…

WYJAZD DO CENTRUM HISTORII ZAJEZDNIA

centrum hist zajezdniaW dniu 11. czerwca 2019 klasa 1b z wychowawczynią oraz panią Agnieszką Jasuwienas odwiedziła Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Naszą podróż po powojennej historii Wrocławia rozpoczęliśmy od wspomnień miejsc i czasu, w którym urodzili się przedwojenni mieszkańcy Wrocławia.

II wojna światowa to ważna część wystawy: w ekspozycji udokumentowano lata okupacji oraz Polskie Państwo Podziemnie, którego wielu działaczy osiedliło się na Dolnym Śląsku po wojnie. Jej koniec oznaczał przymusowe przesiedlenia. Polacy przybywają na ziemie, które opuścili przedwojenni mieszkańcy – Niemcy. Breslau dostaje nazwę Wrocław. Nowi mieszkańcy organizują życie polskiego Wrocławia i powoli podnoszą miasto z ruin. Podobnie jak w całej Polsce, także we Wrocławiu instaluje się komunistyczna władza, której działania obejmują szeroki zakres działań – od akcji propagandowych, po represjonowanie społeczeństwa, by w pełni je sobie podporządkować.

 

Więcej…

"LEKCJE Z ZUS" - OSTATNIE ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

lekcje z zusW poniedziałek 3 czerwca 2019 roku, w ramach podstaw przedsiębiorczości, odbyły się dla wszystkich klas pierwszych ostatnie "Lekcje z ZUS". Tym razem dowiedzieliśmy się, jak zarejestrować firmę oraz jakie obowiązki ma przedsiębiorca. Na poprzednich lekcjach poznaliśmy historię i cele ubezpieczeń społecznych, rodzaje ubezpieczeń społecznych i świadczeń wypłacanych z tytułu tych ubezpieczeń oraz polski system emerytalny.

Cały cykl prowadził p. Mariusz Gomulski, Kierownik Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji oleśnickiego Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Warto przypomnieć, że był to już trzeci rok współpracy naszego Liceum z ZUS-em.

 

Więcej…

PODSUMOWANIE PROJEKTU "CIEKAWA BIOCHEMIA"

ciekawa biochemiaOd października 2018 roku do maja 2019 roku grupa uczniów z klasy 1c uczestniczyła w wykładach i zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajęcia odbywały się w ramach kolejnej edycji programu dla licealistów "Ciekawa Biochemia" i współpracy naszego liceum z Wydziałem Biotechnologii UWr.

Uczestnicy programu podczas wykładów popularno-naukowych poznawali zagadnienia z dziedziny współczesnej biochemii, biofizyki i biotechnologii. Treści te były przekazywane w ciekawy i przystępny sposób, a prelegentami byli pracownicy naukowo-dydaktyczni Uniwersytetu Wrocławskiego. Szczególnie cenne były wykłady pracowników PAN oraz lekarzy praktyków dotyczące edukacji w zakresie szczepień ochronnych i problematyki społecznej tych szczepień. Oprócz udziału w sobotnich wykładach nasi licealiści wzięli udział w kilkugodzinnych ćwiczeniach laboratoryjnych, podczas których zajmowali się białkami, węglowodanami, lipidami, enzymami i kwasami nukleinowymi. Przed każdymi ćwiczeniami pisali kolokwium, podczas "laborek " wypełniali dziennik laboratoryjny. Uzyskane zaliczenia i oceny mieli wpisywane do indeksów, jak prawdziwi studenci.

Naszym licealistom: Hani Bugale, Karolinie Cecerko, Jagodzie Junik i Kacprowi Pietrzakowi (1c) należą się szczególne gratulacje za ukończenie projektu. Z wyróżnieniem projekt kończy Karolina Cecerko.

Szczególne podziękowania składamy dr Marii Stasiuk z Wydziału Biotechnologii pełniącej funkcję koordynatora projektu jako pełnomocnik Dziekana Wydziału Biotechnologii UWr.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .