II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

Przypominamy, że w najbliższy piątek, 6 grudnia mija termin złożenia Indeksów Stypendysty za miesiąc listopad. Indeksy można zostawić w sekretariacie szkoły, u p. Marty Wójcik lub w sali 54.

 

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

DEBATA PRZEDWYBORCZA 2019

debata wybory sam szkol 2019Dnia 02. października 2019 w naszej szkole odbyła się debata kandydatów ubiegających się o funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego szkoły.

Stanęli do niej Marek Chotnicki (1d), Feliks Kopczyk (2c), Szymon Narolski (2d), Natalia Pawłowska (2a), oraz Natalia Stasiak (1gb). Debatę poprowadzili Laura Kwoczała – wiceprzewodnicząca SU oraz Maksymilian Słota – przewodniczący SU.

Spotkanie rozpoczął Maksymilian Słota, który podsumował upływającą kadencje samorządu. Opiekun SU p. A. Komsta-Fila podziękowała wszystkim członkom prezydium za współpracę w minionym roku szkolnym.

Debata składała się z trzech części. W pierwszej kandydaci przedstawili siebie oraz swój program wyborczy. Wśród złożonych przez nich obietnic znalazły się noce filmowe (ekranizacje lektur jako powtórka dla maturzystów), szczęśliwy numerek, szkolny talentshow, dni tematyczne, turniej gier komputerowych, ożywienie szkolnego wolontariatu oraz kontynuowanie inicjatyw poprzedniego samorządu.

 

Więcej…

DRUGIE MIEJSCE W XVI MARATONIE LINGWISTYCZNYM

XVI maraton jezykoznawczyTegoroczna odsłona już XVI. edycji Maratonu Językoznawczego, która odbyła się 24 września w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, okazała się dla nas wielkim sukcesem. Jedna z trzech drużyn, w składzie: Katarzyna Fleiszer, Emilian Jelonek, Sławomir Borowski, zdobyła 2. miejsce, pozostawiając za sobą 47 drużyn z różnych miast naszego regionu.

Autorami 5 zadań są pracownicy i doktoranci Zakładu Językoznawstwa Angielskiego Instytutu Filologii Angielskiej. Jest to konkurs prowadzony w języku angielskim o języku angielskim. Jednak nie sama znajomość angielskiego jest najważniejsza. Logika, umiejętność współpracy i układania łamigłówek językoznawczych powodują, iż ten nietuzinkowy konkurs jest jednym z najbardziej atrakcyjnych w trakcie całego roku szkolnego.

 

Więcej…

SPOTKANIA Z WOLONTARIUSZAMI Z HISZPANII I TURCJI

DZJO 2019W piątek 27 września odbyły się w II LO zajęcia językowe z udziałem wolontariuszy z Fundacji Mobilni Polacy z siedzibą w Miliczu.

Wolontariusze z Turcji i Hiszpanii zapoznali uczniów naszej szkoły z tradycjami i kulturą swoich krajów. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I , II i III, którzy mieli okazję podnieść swoje kompetencje językowe.

Spotkanie zoorganizowali nauczyciele języków obcych z okazji Europejskiego Dnia Języka Obcego.

 

Więcej…

WYJAZD INTEGRACYJNY KLASY 1B

integracja 1b 201925.09.2019 roku, cała nasza klasa - 1gb wraz z dwoma nauczycielkami - Panią Izabelą Kuśmierek oraz Panią Anną Bieńkowską, udała się na integracyjny wyjazd do miejscowości Sokołowice. Na ten wyjątkowy dzień zaplanowany został wspólny posiłek, ale także wiele atrakcji, które miały na celu lepsze zapoznanie się z rówieśnikami. Postanowiliśmy podzielić się na pięć grup, z których każda miała za zadanie wymyślić oryginalną grę dla wszystkich.

Po przyjeździe na miejsce od razu zostały wrzucone na ruszt pyszne karkówki, a po konsumpcji i odpoczynku nadszedł czas zabawy. W pierwszej kolejności każdy zaangażował się w przygotowane tańce - „belgijkę" i „pięta, palce". Po energicznym rozpoczęciu spotkania nadszedł czas na grę "mafia", "psycholog" oraz kalambury. Szybko okazało się, że w przyjaznej atmosferze czas leci zdecydowanie zbyt szybko, dlatego każdy z nas odczuł rozczarowanie, gdy nadszedł czas sprzątania i powrotu.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .