II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

Przypominamy, że w najbliższy piątek, 6 grudnia mija termin złożenia Indeksów Stypendysty za miesiąc listopad. Indeksy można zostawić w sekretariacie szkoły, u p. Marty Wójcik lub w sali 54.

 

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

PROJEKT KORESPONDENCYJNY Z XXIV LO Z ŁODZI

koresponangW roku szkolnym 2019/2020 klasy 1c biorą udział w projekcie wymiany korespondencji w języku angielskim. Partnerem inicjatywy zostało XXIV Liceum Ogólnokształcące z Łodzi.

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wysłali swoje pierwsze listy. Teraz czekamy na odpowiedzi. 

 

 

 

Więcej…

KURS PRZYGOTOWUJĄCY DO EGZAMINU NA POZIOMIE FCE

fce 2019 2020 testBieżący rok szkolny jest kolejnym, w którym dzięki projektowi #Zsquad jesteśmy w stanie zaproponować naszym uczniom kurs przygotowawczy do państwowego egzaminu z j. angielskiego na poziomie FCE (dodatkowo dla najlepszego kursanta nagrodą będzie pokrycie kosztów samego egzaminu, w zeszłym roku była to kwota 625 zł).

Dnia 25 września uczniowie naszej szkoły przystąpili do testu kwalifikującego do wzięcia udziału w tym kursie. Do kursu zakwalifikowało się 12 uczestników, a o to ich nazwiska:

Daria Matysiak 3c, Mikołaj Mosiak 2d, Szymon Narolski 2d, Martyna Brodala 2b, Maksymilian Słota 2b, Marta Spólna 2a, Amelia Nyga 1c, Maja Piskorska 1b, Daniel Gwiżdż 1b, Roksana Fiołka 1a, Victoria Łopata 1a, Natalia Jamroz 1gc.

 

Więcej…

ROZPOCZYNAMY REALIZACJĘ PROJEKTU "Woda jako dziedzictwo podlegające ochronie” W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

erasmus1Już w najbliższy weekend inaugurujemy projekt "Woda jako dziedzictwo podlegające ochronie" w ramach programu Erasmus+, dofinansowanego przez EU kwotą ponad 21 tysięcy euro.

Przedsięwzięcie obejmuje wizytę gości z Finlandii i Francji w Polsce. Ponadto, w kolejnych etapach realizacji dwuletniego projektu badawczego, uczniowie II LO odwiedzą Finlandię oraz Francję.

Rozpoczynająca się w przyszłym tygodniu część polska to bogaty plan zajęć badawczych, laboratoryjnych, wyjazdów oraz spotkań nie tylko na terenie Oleśnicy, ale także Rudy Sułowskiej i Karpacza. W zakładce projektowej oraz szkolnym FB będziemy informować o wszystkich aktywnościach.

 

Więcej…

SPOTKANIE INFORMACYJNE DOTYCZĄCE STYPENDIÓW #ZSQUAD

is inauguracja 2019 2020W ubiegłym tygodniu, w wypełnionej po brzegi auli szkolnej odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące kolejnej edycji programu stypendialnego #Zsquad.

Uczestnicy spotkania zostali szczegółowo poinformowani o zasadach uczestnictwa w programie. Przedstawiono i omówiono regulamin. Przedstawiciele Szkolnej Komisji Stypendialnej rozdali komplet 60 Indeksów Stypendysty, które zostały wydrukowane w związku z inauguracją tegorocznej edycji. Wszystkie osoby, które nie otrzymały indeksów lub nie mogły uczestniczyć w spotkaniu, a deklarują chęć powalczenia o stypendia i staże, zapraszamy serdecznie we wtorek 1 października do sali 54 w celu odebrania dodrukowanych dokumentów.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .