II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

GŁOSUJEMY NA SIŁOWNIĘ ZEWNĘTRZNĄ PRZY NASZEJ SZKOLE!!!

Zapraszamy wszystkich do oddania głosu na zadanie nr 8 w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego 2020, czyli REALIZACJĘ SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ przy II LO im Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy.

Głosowanie odbywa się w dniach od 1 do 14 października 2019 r. w formie elektronicznej w trybie zamkniętym, dostępnym po zalogowaniu się poprzez stronę: https://ankiety.olesnica.pl/badanie/start/n/olesnicki-budzet-obywatelski-2020.

 

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

POZNALIŚMY STYPENDYSTÓW I STAŻYSTÓW #ZSQUAD 2018/2019

stypendysci2019W piątek 07 czerwca 2019 roku, w godzinach od 14 do 16 odbyły się rozmowy kwalifikacyjne w ramach Programu Stypendialnego #Zsquad. Był to drugi i ostatni etap, który miał wyłonić trzech stypendystów oraz trzech stażystów #Zsquad.

Rozmowy z sześcioma finalistami - kandydatami wyłonionymi w rocznym postępowaniu stypendialnym prowadzili fundatorzy stypendiów i staży oraz główni partnerzy projektu #Zsquad: p. Mariusz Muszyński, prezes grupy WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi SA oraz p. Jacek Strzelecki, prezes Tech Invest Group SA.

Już samo dotarcie do finału Programu Stypendialnego, do którego w październiku 2018 roku przystąpiło ponad 60 uczniów II LO, było dowodem niezwykłej wytrwałości oraz ogromnego zaangażowania w życie szkoły oraz rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.

Bardzo miło nam zatem móc poinformować, że stypendystami #Zsquad (każde stypendium to kwota 500 zł wypłacana przez kolejne 12 miesięcy każdemu ze stypendystów) w nowej i bardzo wymagającej formule zostali: Karolina Cecerko (1c), Szymon Leja (2d) i Szymon Narolski (1d). Pozostali trzej uczestnicy finałowej potyczki wywalczyli trzy płatne staże wakacyjne o wartości 1000 zł każdy. Jakub Flaczyk w SatRevolution SA, Adrian Szymański w grupie WDB oraz Michał Tokarski w funduszu Kvarko.

 

Więcej…

WYCIECZKA NA LAZUROWE WYBRZEŻE 2019

lazurowe wybrzeze 2019Uczniowie II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy uczetniczyli w wycieczce na Lazurowe Wybrzeże w dniach od 31 maja do 05 czerwca 2019 roku.

Francja zawsze chętnie gościła najwybitniejsze talenty świata. Tam także postawili swoją stopę nasi wybitni malarze, rzeźbiarze, pisarze i muzycy. Przez wieki Francja pozostawała jednym z najbardziej żywych i twórczych ośrodków kulturalnych, to tutaj spoczywa nasz wielki Rodak F. Chopin, o którym Norwid powiedział, że "sercem jest Polakiem, a talentem obywatelem świata". camera

 

Poprawiony: poniedziałek, 17 czerwca 2019 13:38 Więcej…

04.06.89 - LEKCJA HISTORII

wolne wybory4 czerwca 1989 roku stanowił dla Polaków dzień szczególny, ponieważ to właśnie wtedy miały miejsce pierwsze w powojennej Polsce częściowo wolne wybory. Z tej okazji w miniony piątek 7 czerwca 2019 w naszej szkole odbyła się uroczystość, której pomysłodawczynią oraz koordynatorem była pani Agnieszka Komsta-Fila.

W podróż po wydarzeniach prowadzących do pamiętnego 1989 roku zabrali nas uczniowie klasy 1b. Klimat tamtych czasów doskonale oddali w części artystycznej przygotowanej przy wsparciu uczniów z klas 1c oraz 1d.

W hali sportowej naszego liceum rozbrzmiały utwory „Arahja", „Kocham wolność" oraz „Hymn stojących w kolejce". Są to kultowe songi, stworzone w odpowiedzi na panujące wówczas nastroje wolnościowe, budzącą się w Polakach chęć przeciwstawienia się panującej władzy komunistycznej oraz odzyskania wolności politycznej i osobistej.

 

Więcej…

SUKCESY W FINAŁACH INDYWIDUALNYCH IGRZYSK LEKKOATLETYCZNYCH

igrzyska lekk121 maja odbyły się we Wrocławiu Finały Indywidualnych Igrzysk Lekkoatletycznych, na których nie zabrakło oczywiście naszych reprezentantów.

Były także sukcesy: Jagoda Szubert w rzucie dyskiem zajęła 3 miejsce, Patryk Martynowicz w skoku w wzwyż zajął 2 miejsce, a Eryk Moździerz w tej samej konkurencji 3 miejsce. W biegu na 400 metrów Wiktoria Kozakiewicz zajęła 3 miejsce.

Dziękujemy wszystkim naszym zawodnikom, niektórym zabrakło niewiele do zajęcia medalowego miejsca i gratulujemy sukcesów.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .