II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

Przypominamy, że w najbliższy piątek, 6 grudnia mija termin złożenia Indeksów Stypendysty za miesiąc listopad. Indeksy można zostawić w sekretariacie szkoły, u p. Marty Wójcik lub w sali 54.

 

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

XXII DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

dfn 2019W dniu 24.09.2019 roku klasa 2B wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Komstą-Filą uczestniczyła w XXII Dolnośląskim Festiwalu Nauki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uczniowie wzięli udział w dwóch zajęciach. Pierwsze z nich to "Gra negocjacyjna - tworzenie koalicji". Został on poprowadzony przez studenta pana Macieja Dudę oraz panie Olgę Grajek i mgr Marlenę Piotrowską z Instytutu Politologii. W trakcie warsztatu uczniowie w ciekawy sposób dowiedzieli się, jak funkcjonuje parlament w Polsce, jak powoływana jest Rada Ministrów oraz w jaki sposób tworzy się koalicje. Mieli także okazję rozwinąć umiejętności negocjacyjne, czy też wcielić się w rolę polityków, których zadaniem było utworzenie koalicji, wybór Rady Ministrów i uzyskanie votum zaufania. To zadanie oprócz niewątpliwych walorów edukacyjnych umożliwiło także integrację całej grupy, dzięki czemu każdy dobrze się bawił.

 

Więcej…

WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS MEDYCZNYCH

integracja 1c 2019Dnia 17 września 2019 roku klasy 1c i 1gc wybrały się na wycieczkę integracyjną do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Krośnicach - placówki oświatowo-wychowawczej, której celem jest m.in. rozwój turystyki, jako aktywnej formy wypoczynku.

Wspólnie podziwialiśmy piękne tereny zielone i jedne z największych kompleksów stawów w Europie. Byli z nami również przewodnicy-edukatorzy, który ciekawie opowiadali o tym, co otaczało nas dookoła. Była to wycieczka integracyjna, dlatego nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, wspólnego ogniska oraz gier, zabaw i tańców. Dopisała nam zarówno pogoda jak i dobre humory.

To była pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wycieczka tego typu. Spędziliśmy ten czas produktywnie i we wspaniałym gronie naszych pań wychowawczyń: p. Aliny Jankowskiej i p. Anety Nowosad, p. Wandy Chirowskiej i p. Marty Wójcik i naszych rówieśników.

 

Więcej…

SUKCESY NA INAUGURACJĘ WSPÓŁZAWODNICTWA W RAMACH LICEALIADY 2019/2020

inauguracja licealiada 2019 202024 września na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu nasi uczniowie rozpoczęli rywalizację sportową. W ramach Licealiady młodzieży wzięli udział w Finale Dolnośląskim Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Zmagania sportowe odbywały się w blokach: biegi krótkie, biegi średnie, skoki, rzuty i sztafety.

I już na inaugurację cieszymy się z pierwszych sukcesów! Jagoda Schubert z klasy 3b zdobyła srebrny medal w rzucie dyskiem z wynikiem 26,85m. Nina Krzywańska również z klasy 3b wywalczyła brązowy medal w rzucie oszczepem 600g na odległość 24,34m. Marcelina Banasik z klasy 1a zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal w biegu na 800m z wynikiem 2:36,76.

Jedynym medalistą wśród panów został Patryk Martynowicz z klasy 2c, zdobywając brązowy medal w skoku wzwyż z wynikiem 175cm.

 

Więcej…

WYCIECZKA EDUKACYJNO-INTEGRACYJNA KLAS PSYCHOLOGICZNYCH

integracja 1abW środę uczniowie klas 1a i 1ga pod opieką wychowawczyń – p.A.Połeć-Dziemieszonek i p.E.Jezierskiej oraz nauczyciela bibliotekarza - p.W.Chirowskiej i pedagoga szkolnego – p.M.Wójcik, pojechali na wycieczkę edukacyjno–integracyjną do Krośnic. Na miejscu odwiedziliśmy Ośrodek Edukacji Ekologicznej, który prowadzi zajęcia z dziedziny edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży, a także zajmuje się promocją walorów przyrodniczych i kulturowych regionu.

Choć było zimno, to spacer wokół stawów Krośnickich był bardzo przyjemny, doświadczeni przewodnicy – edukatorzy bardzo ciekawie prezentowali wiadomości o znajdujących się na szlaku roślinach, zwierzętach i rozmaitych zagadnieniach przyrodniczych. Zadaniem uczniów było rozwiazywanie kart pracy, które przy pomocy koleżanek i kolegów wypełniali bardzo sprawnie.  camera

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .