II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

GŁOSUJEMY NA SIŁOWNIĘ ZEWNĘTRZNĄ PRZY NASZEJ SZKOLE!!!

Zapraszamy wszystkich do oddania głosu na zadanie nr 8 w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego 2020, czyli REALIZACJĘ SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ przy II LO im Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy.

Głosowanie odbywa się w dniach od 1 do 14 października 2019 r. w formie elektronicznej w trybie zamkniętym, dostępnym po zalogowaniu się poprzez stronę: https://ankiety.olesnica.pl/badanie/start/n/olesnicki-budzet-obywatelski-2020.

 

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

XXV SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

chlopcy sejm2019Przedstawiciele II LO Maks Słota i Mateusz Niesobski podzielili się wrażeniami z udziału w XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. 01.06. 2019 roku w budynku parlamentu na ulicy Wiejskiej w Warszawie odbyła się XXV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży, w której wzięliśmy udział.

Dzień wcześniej, czyli 31.05.2019 mieliśmy okazję zwiedzać Warszawę, odwiedziliśmy miejsca związane z historią Polski XX wieku. W sobotę rano dotarliśmy do Sejmu, w którym mieliśmy czas przejść po stanowiskach partyjnych promujących reprezentowane w parlamencie opcje polityczne. Było też mnóstwo czasu na zobaczenie całego budynku od środka. Po dłuższej chwili, o godzinie 10.00 zasiedliśmy w sejmowych ławach i rozpoczęliśmy sesję.

 

Więcej…

ZWYCIĘZCY PIERWSZEGO ETAPU PROGRAMU STYPENDIALNEGO #ZSQUAD 2018/2019

ZSQUAD logoW piątek odbyło się spotkanie podsumowujące pierwszą część zmagań w ramach Programu Stypendialnego #Zsquad. Spośród 12 osób, które dotrwały do końca zmagań, 6 z najwyższymi wynikami (liczba punktów zgromadzonych od października do kwietnia w ramach LAO i LAF) spotka się w najbliższy piątek, 7 czerwca 2019 roku o godzinie 14:00 na rozmowach kwalifikacyjnych ze fundatorami Stypendiów #Zsquad.

Oto lista osób, które zakwalifikowały się do drugiego etapu wraz z punktacją: 1. Jakub Flaczyk (378), 2. Adrian Szymański (297), 3. Michał Tokarski (265), 4. Szymon Leja (216), 5. Szymon Narolski (203) 6. Karolina Cecerko (191).

Rozmowa kwalifikacyjna wyłoni 3 stypendystów, którzy w roku szkolnym 2019/2020 będą otrzymywać co miesiąc stypendium w wysokości 500 zł. Pozostałe 3 osoby będą miały możliwość odbycia płatnych staży wakacyjnych u partnerów projektu #Zsquad (firmy z branży nowych technologii).

 

Więcej…

NOWA ARANŻACJA SZKOLNEGO SKLEPIKU - RELIZACJA PROJEKTU "WNĘTRZA WYBRANE"

OtwarcieSklepiku5W czwartek 23 maja 2019r. Samorząd Uczniowski II LO, w towarzystwie dyrekcji szkoły, nauczycieli i sponsorów dokonał oficjalnego otwarcia po remoncie szkolnego sklepiku. I pewnie nie było by w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że wystrój sklepiku został zaprojektowany przez uczniów naszej szkoły i studentów Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu, z którą szkoła od kilku lat współpracuje.

Nowa aranżacja sklepiku powstała podczas realizacji wspólnego projektu pt. "Wnętrza wybrane" obejmującego wspólne wykłady i warsztaty pod kierunkiem wykładowcy uczelni Pani dr Renaty Wysockiej. Opiekunem grupy uczniów z naszej szkoły był nauczyciel matematyki – Pan Leszek Biegasik. W wyposażeniu sklepiku pomogli Państwo Iwona i Bogdan Szewczyk z firmy Bodzio, którzy przekazali w formie darowizny piękną narożnikową sofę. Wystrój sklepiku o półki na książki i czasopisma uzupełnili Państwo Elżbieta i Piotr Więcek, a całości dopełniły dwie lampy w stylu industrialnym - prezent Samorządu Uczniowskiego.

 

Więcej…

PODSUMOWANIE KURSU FCE | NAGRODA DLA SŁAWOMIRA BOROWSKIEGO

british councilOd października 2018 roku do kwietnia 2019 roku odbywały się w naszej szkole zajęcia przygotowawcze do państwowego egzaminu FCE z języka angielskiego organizowanego przez British Council. Zajęcia, jako oferta dodatkowa, były finansowane w ramach projektu #Zsquad. Prowadziły je nauczycielki języka angielskiego z II LO, pani Katarzyna Jaworska-Dawidziuk oraz p. Anna Lisiecka. Grupa liczyła 12 osób.

Zgodnie z założeniami kursu, sponsorzy projektu #Zsquad ufundowali dla najlepszego uczestnika kursu egzamin językowy na poziomie B2 First (FCE). Koszt takiego egzaminu to 625 zł. Miło nam poinformować, że decyzją osób prowadzących kurs, na podstawie wyników naukowych oraz frekwencji na zajęciach, nagroda w postaci rzeczonego egzaminu przypadnie Sławomirowi Borowskiemu z klasy 2c.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .