II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Liga Klas 2013/2014 - podsumowanie wyników

podsumowanie Liga klas 2013 2014

W roku szkolnym 2013/2014, w klasach I-II rywalizację w Lidze Klas wygrywa klasa 1c, miejsce drugie dla klasy 2d, natomiast trzecie dla klasy 2a. Gratulujemy. Nagrody dla zwycięzców - patrz regulamin LK, szczegółowa punktacja do pobrania. Wcześniej, klasyfikację klas trzecich wygrała 3 a.

Finał Dolnośląski Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkoatletyce 2014

10303460 700711236652202 5333321229870386110 n05.06.2014. nasi uczniowie rywalizowali w Finale Dolnośląskim Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkoatletyce. Nasze panie zajęły 6 miejsce w klasyfikacji generalnej na 23 szkoły. Srebrny medal w biegu na 400 m zdobyła Natalia Sikora, z kolei drużyna w składzie: Anna Ptak, Natalia Sikora, Roksana Śliwińska, Nathalie Kasprzak wywalczyła również srebrny medal w sztafecie 4 x 100 m.

Wśród panów Dariusz Hoffman zdobył srebro w biegu na 3000 m,  a chłopcy uplasowali się ostatecznie na 9 miejscu w klasyfikacji końcowej na 26 szkół. Gratulujemy serdecznie. |  camera

Warsztaty w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu

Mysliborz 2014 6W dniach 02 do 03 czerwca 2014 roku my, uczniowie 2c, wraz z wychowawczynią p. A. Krzyżewską-Nowosad udaliśmy się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu na Pogórzu Kaczawskim w Sudetach Zachodnich, nad potokiem Jawornik (lewy dopływ Nysy Szalonej). Celem wycieczki była nie tylko integracja, ale przede wszystkim udział w warsztatach z biologii i chemii.

Wzięliśmy udział w zajęciach pt. "Czy wiesz co jesz?". Dotyczyły one wykrywania tłuszczów, białek i cukrów w różnych produktach żywnościowych. Kolejne warsztaty polegały na izolowaniu barwników roślinnych (chlorofilu a, chlorofilu b, ksantofilu i karotenu). Na ostatnich zajęciach badaliśmy stan czystości wody, oznaczając różne gatunki bezkręgowców (bioindykatorów) w pobliskim strumieniu. Wieczorem spędzaliśmy czas integrując się, bawiąc się i grillując. |  camera

 

Więcej…

XII Turniej Wiedzy ,,Pierwsza Pomoc"

pierwsza pomoc2 czerwca reprezentacja naszego Liceum, w składzie: Dominika Olejnik, Karol Cisiński, Kamil Kołbuc oraz Wojtek Mazur, wybrała się do Nowej Rudy, aby zmagać się z zadaniami z zakresu pierwszej pomocy podczas XII Turnieju Wiedzy ,,Pierwsza Pomoc".

Turniej ten, po raz pierwszy miał skalę ogólnopolską. Zgłosiły się 23 drużyny z województwa śląskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Turniej składał się z dwóch części: I- test z zakresu szeroko rozumianej pierwszej pomocy, II- część praktyczna. Pomiędzy etapami konkursu, na uczestników czekał ciepły poczęstunek oraz pokaz akcji ratowniczo-gaśniczej w wykonaniu pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. Ostatecznie, po zaciętej walce, naszej reprezentacji udało się wywalczyć ósme miejsce w skali kraju!

Opiekunem drużyny był p. Adam Wójcik. Więcej informacji wraz z galerią zdjęć na stronie: turniejpierwszapomoc.pl

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .