II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

W związku z feriami, oddanie Indeksów Stypendysty przesunięte zostaje na koniec tygodnia po feriach, termin oddania IS za miesiąc styczeń upłynie zatem dopiero 28 lutego.

 

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Dni otwarte jednostki wojskowej w Oleśnicy

Więcej…Dnia 14 maja 2014 r. klasa I d wraz z wychowawczynią p. A. Abramowicz udała się na pieszą wycieczkę do oleśnickich koszar, by uczestniczyć w dniu otwartym jednostki wojskowej.

Wzięliśmy udział w wojskowym apelu, wysłuchaliśmy przemówień ważnych osobistości oraz "podziwialiśmy" musztrę i paradę przy dźwiękach orkiestry. Po tej oficjalnej i wcale nie krótkiej części, przeszliśmy do zwiedzania. Organizatorzy przewidzieli oglądanie wybranego sprzętu wojskowego i niektórych rodzajów broni. Chętni mogli posiedzieć także za kierownicą wozu strażackiego lub wojskowego, a także na motorze policyjnym. Poza tym mogliśmy się sporo dowiedzieć na temat wymagań, jakie trzeba spełnić, by wstąpić do służby wojskowej.

Kilka godzin spędzonych w wojsku pozwoliło nam spojrzeć szerzej na tę instytucję. Czas spędzony na Dniach Jednostki Wojskowej na pewno nie był stracony. | Jakub Prostak, kl.1d

Finał I edycji Scrabble Tournament

Więcej…Wtorkowy finał I. edycji Scrabble Tournament okazał się być niesamowicie emocjonujący. Sześć drużyn przystąpiło do gry przy dwóch planszach, z czego w finałowej rozgrywce wzięły udział 2 najlepsze drużyny.

Drużyna dziewcząt z klasy 1a, Natalia Perlik i Magdalena Duda, zmierzyła się z uczniami klasy 2c, Sandra Gwiazdą i Remigiuszem Pieprzykiem. Oba zespoły do samego końca walczyły na jednakowym poziomie i dopiero ostatnie wyłożone słowo zadecydowało o wygranej. Dziewczęta z klasy 1a musiały uznać wyższość Remika i Sandry, którzy wygrali Scrabble Tournament dzięki wyrazowi ''as''.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zabawy w następnym roku szkolnym :)

Piknik rekreacyjno-naukowy

 

piknik LO2 male

Wizyta w Centrum Nauki Kopernik

IMG 4024Dnia 23 kwietnia 2014 roku udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, aby zobaczyć Planetarium oraz obejrzeć wystawy.

Wyruszyliśmy z Oleśnicy o godzinie 5.00 rano, a do Warszawy dojechaliśmy około godziny 10.00. Do seansu w Planetarium mieliśmy jeszcze dużo czasu, więc odpoczęliśmy nad Wisłą po podróży, podziwiając przy olazji Most Świętokrzyski oraz Stadion Narodowy, a także obejrzeliśmy Park Odkrywców przy CNK. W południe weszliśmy do sali Planetarium i usiedliśmy wygodnie w fotelach, spoglądając na sufit będący wnętrzem kopuły. Po zgaszeniu świateł naszym oczom ukazało się rozgwieżdżone niebo wyświetlane na sklepieniu. Oprócz lekcji astronomii i fizyki odbyliśmy niezwykłą podróż „statkiem kosmiczny" na Saturna. Przeżyliśmy wirtualne starcie z asteroidą, którą udało nam się „rozsadzić" na tysiące kawałków, a potem obserwować ich lot na Ziemię. |  camera

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .