+48 71 314 22 22

  Aktualności

  BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

  W dniu 16 lutego 2024 roku gościliśmy w naszej szkole II Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy przedstawiciela Komendy Powiatowej w Oleśnicy. Trzy klasy drugie: 2b, 2d, 2e…

  2024-02-19

  ANATOMIA DLA LICEALISTY

  W środę, 14 lutego odbyły się w naszej szkole wyjątkowe lekcje biologii. Zgodnie z wytycznymi podstawy programowej, istotnym aspektem nauczania tego przedmiotu jest przygotowanie ucznia do samodzielnego, jak i zespołowego…

  2024-02-15

  SZKOLNA INTERNETOWA POCZTA WALENTYNKOWA

  Zachęcamy do obejrzenia walentynkowej rolki anonimowych wiadomości społeczności II LO w Oleśnicy! Materiał zrealizowany na podstawie tellonym oraz szkolnego profilu na Instagramie. Życzymy wszystkim miłego seansu — przewodniczący Samorządu Uczniowskiego,…

  2024-02-14

  32. FINAŁ WOŚP W II LO ROZLICZONY!

  Tegoroczna zbiórka obfitowała w kilka wydarzeń i, jak co roku, mogliśmy liczyć na całą społeczność szkolną, a w szczególności naszych cudownych szkolnych wolontariuszy, dzięki którym mogliśmy wspomóc tegoroczny finał. W…

  2024-02-11

  DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

  W związku z obchodzonym 06.lutego Dniem Bezpiecznego Internetu (DBI), który ma na celu promowanie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu, dołączyliśmy się do tej inicjatywy DBI – „Działajmy razem!”. Zwracamy…

  2024-02-11

  POKAZ FILMU „POKÓJ NAUCZYCIELSKI”

  Na zaproszenie Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu grupa uczniów II LO wzięła udział w seansie zorganizowanym w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego 2024. Wśród tegorocznych propozycji TFN znalazł się niemieckojęzyczny film…

  2024-02-08

  SUKCES UCZENNICY II LO W OLIJP

  Uczennica klasy 3b Wiktoria Kłoczko kolejny raz odniosła sukces w OLiJP. Etap szkolny polegał na napisaniu pracy na wybrany z listy zaproponowanej przez organizatorów temat. Wiktoria napisała pracę, w której podjęła…

  2024-02-07

  SUKCESY W I ETAPIE SIGG

  Zakończył się I etap Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej i znane są już wyniki wszystkich drużyn. Bardzo miło nam poinformować, że dwie drużyny (obie składające się z uczniów klasy 2d) uplasowały…

  2024-02-05

  OLIMPIADA ZUSOWA – SUKCES UCZENNIC IILO

  Trzy uczennice II LO zakwalifikowały się do II etapu (wojewódzkiego) Olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych pt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Julia Szot z klasy 2c, Aleksandra Spólna z…

  2024-02-05

  PROJEKT „BAKCYL” – KOLEJNE WYDARZENIE

  Kolejne klasy, tym razem 1a i 1b, wzięły udział w lekcji online pt. „Cyberbezpieczeństwo” w ramach projektu BAKCYL – Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży. Lekcja była poświęcona bezpiecznemu…

  2024-02-05

  INAUGURACJA ROKU EDUKACJI EKONOMICZNEJ

  Klasa 1d wzięła udział w lekcji online inaugurującej Rok Edukacji Ekonomicznej pt. „Reformy gospodarcze Władysława Grabskiego a współczesne wyzwania”. Lekcję poprowadzili: prof. dr hab. Witold Orłowski – ekonomista i edukator, Krzysztof Pietraszkiewicz – Przewodniczący Komitetu…

  2024-02-05

  KONKURS WIEDZY O STAROŻYTNEJ GRECJI

  Na przełomie 2023 i 2024 roku w naszej szkole odbyła się druga edycja szkolnego konkursu o tematyce starożytnej Grecji, który został zorganizowany dla uczniów klas pierwszych przez uczennicę psychologicznej klasy…

  2024-02-03