II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

dwójkART - KONKURS KALIGRAFICZNO-PLASTYCZNY

dwojkART CORONA 1Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w nowym konkursie! Tym razem drużynowo macie za zadanie wykonać kartkę bożonarodzeniową: jedna osoba odpowiedzialna jest za wykaligrafowanie życzeń, druga osoba tworzy pierwszą stronę - plastyczną/graficzną. Zgłoszenia do 27. 11.2022. Konkurs 30.11.2022.

Szczegóły konkursu: 1. Zadanie konkursowe: wykonanie bożonarodzeniowej kartki świątecznej z przygotowanymi przez organizatorów życzeniami;

 

Więcej…

PIERWSZA EDYCJA KONKURSU JĘZYKOWO-PLASTYCZNEGO „IDIOMS IN PICTURES – COME RAIN OR SHINE " - WYNIKI

idiomy 2022Przede wszystkim pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu, otrzymałyśmy około 50 prac. Decyzja nie była łatwa, wykazaliście się pomysłowością, oryginalnym podejściem do tematu i ciekawym przedstawieniem idiomów angielskich.

Jury w składzie: Eleonora Marmajewska-Basińska, Magdalena Dwojak oraz Urszula Wolińska ogłaszają następujące wyniki: I miejsce MARTYNA HOANG z klasy 2d, II miejsce: WIKTORIA ŁASKAWSKA z klasy 3d oraz ALEKSANDRA CZAJKA z klasy 2c, III miejsce: ZOFIA WASIEŃKO z klasy 1b oraz PATRYCJA FRANCZYK z klasy 3d.

 

Więcej…

ZAPROSZENIE NA SZKOLNE EL CLÁSICO

klasykW ramach zbliżającego się kolejnego Naukowego Piątku w II LO zapraszamy uczennice oraz uczniów do uczestnictwa w szkolnym El Clásico, legendarnym spotkaniu dwóch hiszpańskich drużyn: FC Barcelony oraz Realu Madryt.

Oto garść informacji dotyczących organizacyjnej strony wydarzenia. Liderzy zespołów (Mateusz Soroczyński 2a - FC Barcelona i Amelia Rogala 4c - Real Madryt) tworzą na piątek, 2.12. dwie drużyny kibiców (maksymalnie 15-20 osób każda). Kibice przychodzą na mecz przebrani w stroje klubowe. Liderzy kontraktują także czterech e-piłkarzy (po 2 graczy na każdą połowę, garmy na konsoli PS5) oraz przekazują organizatorowi do środy 30.11. imienną listę kibiców oraz piłkarzy swoich drużyn.

 

Więcej…

UCIEKNIJ FAKE NEWSOM

fakenews1W poniedziałek 21.11.2022 r. klasa 2a uczestniczyła w warsztatach w ramach projektu "Lekcja europejska - Ucieknij fake newsom". Zajęcia poprowadziła p. dr Aleksandra Monkos - specjalistka ds. edukacji medialnej i komunikacji, związana ze Stowarzyszeniem Demagog – pierwszą w Polsce pozarządową organizacją fact-checkingową.

W trakcie 2 godzinnych warsztatów uczennice i uczniowie w 4-5 osobowych grupach wcielili się w profesjonalnych fact-checkerów relacjonujących fikcyjną kampanię prezydencką przed wyborami w 2030 roku. Ich zadaniem było odkrycie, który z kandydatów szerzy dezinformację. W części podsumowującej fikcyjne przykłady z gry zostały zestawione z rzeczywistymi przykładami fake newsów, na jakie można się natknąć w mediach społecznościowych.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .